Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Przysięga pierwszoklasistów

2013-10-04 12:25:28 (ost. akt: 2013-10-04 12:27:31)

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

Po miesiącu nauki najmłodsi uczniowie, już nieco oswojeni z atmosferą swojej szkoły, składają uroczyste ślubowanie, że będą rzetelnie uczyć się i wykonywać wszystkie obowiązki szkolne.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iław. takie ślubowanie złożyły w piątek 4 października. Odbyło się ono na odpowiednio udekorowanej hali gimnastycznej z udziałem rodziców i dziadków, którzy tradycyjnie tłumnie uczestniczą w tym jakże ważnym dla swoich dzieci dniu.

Zanim jednak najmłodsi wypowiedzieli słowa ślubowania, musieli przejść przez gęste sito testów, przygotowanych specjalnie z myślą o nich, przez uczniów klas szóstych. Testy były różnorodne. Trzeba było, między innymi, wykazać się w śpiewaniu piosenek, znajomością geografii, przyrody, historii, odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących pracy w szkole. Ten egzamin dzieci zdały doskonale. Można było przystąpić do aktu uroczystego ślubowania, po którym dyrektorzy pasowali pierwszoklasistów na pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klas szóstych obdarowali młodszych kolegów szkolnymi gadżetami, natomiast rodzice miłymi upominkami. Wychowawczynie każdemu ze swoich wychowanków wręczyły dyplomy okolicznościowe.

Po spotkaniu ogólnym dzieci, rodzice i nauczycielu udali się do swoich klas na słodki poczęstunek.

Bohdan Tchórz

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli: kliknij tutaj

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. v #1211301 | 79.185.*.* 4 paź 2013 15:39

    Przysięga czy ślubowanie?

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages