Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Zielona Flaga i nagroda dla górowskiego przedszkola

2013-10-23 12:45:40 (ost. akt: 2013-10-23 12:47:31)

W roku szkolnym 2012/2013 Przedszkole Miejskie w Górowie Iławeckim razem z ponad tysiącem innych placówek oświatowych z całej Polski wzięło udział w programie "Szkoły dla Ekorozwoju".

Jest to program edukacji ekologicznej, w którym można zdobyć certyfikat I stopnia - Lokalnego Centrum Edukacji Ekologicznej lub II stopnia - Zielonej Flagi, który jest międzynarodowym tytułem nadawanym placówkom na całym świecie.

Z wielkim zaangażowaniem przystąpiliśmy i braliśmy udział w wielu projektach ekologicznych, akcjach, działaniach na rzecz ekologii i ochrony przyrody.
Rolę koordynatora krajowego programu pełni Fundacja Partnerstwo Dla Środowiska, a nad jakością realizacji oraz oceną szkolnych aplikacji czuwa Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju.

I to właśnie ona pozytywnie rozpatrzyła nasze starania i zadecydowała o przyznaniu nam międzynarodowy certyfikat Zielonej Flagi.

Jesteśmy jedyną placówką w powiecie bartoszyckim, która może pochwalić się tak wyjątkowym i prestiżowym wyróżnieniem.

11 października 2013 r. w czasie Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie certyfikatów.

Jako koordynator przedszkola, miałam zaszczyt z rąk prezesa Fundacji Partnerstwo dla Środowiska p. Rafała Serafina, odebrać certyfikat, Zieloną Flagę i nagrodę.
Certyfikat jest przede wszystkim nagrodą prestiżową i oznacza, że przedszkole z Górowa Iławeckiego będzie promowane na całym świecie jako te, w którym dba się o środowisko.

Certyfikat trzeba odnawiać każdego roku, więc na pewno wystartujemy w programie ponownie i liczymy na kolejne sukcesy.

Alina Wierzbowska


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages