Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

60 lat Szkolnego Związku Sportowego na Warmii i Mazurach

2013-10-31 12:08:11 (ost. akt: 2013-10-31 12:16:22)

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

Podniosła w formie, a jednocześnie miła i sympatyczna, dzięki zgromadzonym na niej ludziom, uroczystość odbyła się 29 października w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Była to konferencja poświęcona 60-leciu istnienia Szkolnego Związku Sportowego (SZS).

Uroczystość otworzył witając przybyłych gości przewodniczący Warmińsko-Mazurskiego Zarządu SZS pan Wacław Wasiela. W gronie zaproszonych znaleźli się m.in. posłowie: pani Beata Bublewicz i pan Paweł Papke, a także Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty pani Grażyna Przasnyska. Pozostali goście, zaproszeni na konferencję, to byli dawni i dzisiejsi działacze oraz animatorzy sportu naszego województwa, burmistrzowie, przedstawiciele administracji, dyrektorzy szkół.

Zwracając się do przybyłych przewodniczący nakreślił historię powstania oraz rozwoju SZS w województwie Warmińsko-Mazurskim, wspomniał o oddanych i zasłużonych sportowi osobach, wymienił nazwiska znanych sportowców pochodzących z naszego regionu, a także podał przykłady miejscowości i szkół, gdzie sport traktowany jest przez dyrekcje i samorządy z należną uwagą.

Miłym akcentem spotkania było wręczenie właściwie niemal wszystkim obecnym na sali ufundowanych przez Zarząd W-M SZS medali pamiątkowych oraz materiałów prasowych dotyczących Związku.

Szkołę Podstawową nr 2 z Górowa Iławeckiego reprezentował dyrektor Mirosław Tchórz, który także został uhonorowany medalem SZS za zasługi dla sportu szkolnego. Warto w tym miejscu nadmienić, że SP w Górowie, w której od kilku lat istnieją klasy o sportowym profilu, znana jest w województwie ze szczególnych osiągnięć w piłce siatkowej.

Bohdan Tchórz
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages