Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Jak zimują zwierzęta i ptaki

2013-12-04 16:41:23 (ost. akt: 2013-12-04 16:43:20)

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

Ciekawie i pożytecznie spędzili czas uczniowie klasy VI a ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iław. odwiedzając w środę 4 listopada miejscowe Nadleśnictwo.

Pracownicy Nadleśnictwa Górowo Iławeckie p. Kinga Frąckiewicz i p. Leszek Bejgier przygotowali uczniom, członkom szkolnego koła Ligi Ochrony Przyrody, bardzo ciekawy wykład, bogato ilustrowany wspaniałymi fotografiami, na temat życia mieszkańców naszych lasów i pól w tak niekorzystnym okresie, jakim jest dla nich zima.

Młodzi miłośnicy przyrody dowiedzieli się jak poszczególne gatunki zwierząt przygotowują się do przetrwania w porze zimowej, które w najgorszym okresie potrafią zapaść w sen zimowy, jakie i gdzie gromadzą zapasy, które miejsca w lesie wybierają do spędzenia nocy, co jest ich codziennym pożywieniem. Pracownicy Nadleśnictwa opowiedzieli także o pomocy zwierzętom ze strony ludzi, czyli przede wszystkim leśników i myśliwych. Zwrócili także uwagę na rodzaj karmy, którą należy wykładać w leśnych paśnikach.

Odrębnym tematem, poruszonym na spotkaniu, była migracja ptaków. Mamy zimą ptaki, który pojawiają się u nas tylko o tej porze roku i warto także o nich pamiętać. Niemniej, co zostało szczególnie podkreślone, należy wykładać ptakom określony rodzaj pożywienia i raz rozpoczętego dokarmiania nie można przerywać.

Niewątpliwie ciekawa lekcja przyrody przygotowana przez leśników pomoże uczniom lepiej zrozumieć otaczający świat, w którym zwierzęta leśne i ptaki mają także swoje miejsce.


Bohdan Tchórz


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages