Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Noworoczny Turniej Trójek Siatkarskich

2014-01-05 11:46:45 (ost. akt: 2014-01-05 15:30:59)

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

W hali Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim odbył się IV Świąteczno–Noworoczny Turniej Trójek Siatkarskich. Turniej zorganizowali siatkarze Team Cresovia Górowo Iławeckie Jerzy Tatol i Marcin Kaszubat.

W turnieju wystąpiło 12 zespołów: z Olsztyna, Lidzbarka Warmińskiego, Kętrzyna oraz Górowa Iławeckiego. Po rozegraniu 18 meczów grupowych oraz czterech ćwierćfinałów do fazy półfinałowej awansowały cztery zespoły: dwa z Olsztyna oraz dwa zespoły TEAM Cresovii Górowo Iławeckie.

Mecz pomiędzy drużynami TEAM I i TEAM II był bardzo wyrównany. W pierwszym secie walka trwała do stanu 14:14. Potem 3-4 punkty przewagi uzyskał pierwszy zespół TEAM i wygrał seta 21:16. Drugi set rozpoczął się od pięciopunktowej przewagi drugiego zespołu TEAM-u 7:2. I gdy wydawało się, że dojdzie do trzeciego seta, zawodnicy pierwszego zespołu wyrównali stan meczu 16:16 i w końcówce uzyskali dwupunktową przewagę i zwyciężyli ostatecznie 21:18, tym samym awansując do finału turnieju, gdzie już czekali zawodnicy z Olsztyna, zespół Johny Walker.

Mecz finałowy był także bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie mogła odskoczyć na więcej niż 1-2 punkty przewagi. Jednak lepszą grę w końcówce pierwszego seta zademonstrowali siatkarze TEAM-u I Cresovia i to oni zwyciężyli w pierwszym secie 21:17. Drugi set wyglądał bardzo podobnie do pierwszego i gdy gospodarze prowadzili już 15:11 wydawało się, że już jest po meczu. Nic z tego. Zespół gości zdobył cztery punkty z rzędu i doprowadził do gry na przewagi.

Wynik 24:22 dla gospodarzy mówi o bardzo wyrównanej końcówce, ale to jednak siatkarze TEAM I Cresovia Górowo Iławeckie po końcowym gwizdku sędziego cieszyli się z wygranej w tym meczu jak również w całym turnieju. Natomiast w meczu o trzecie miejsce zawodnicy TEAM II Cresovia Górowo Iławeckie pokonali zespół Brygada RR 2:0 (17, 16) i zdobyli brązowe medale tego turnieju.

Drużyna TEAM I Cresovia Górowo Iławeckie wystąpiła w składzie: Jerzy Tatol, Mateusz Cybulski, Patryk Gruźliński.

Zespół Johny Walker wystąpił w składzie: Arkadiusz Mickun, Krzysztof Rawski, Szymon Witkowski.

TEAM II Cresovia Górowo Iławeckie wystąpił w składzie: Marcin Kawiecki, Jacek Kawiecki, Paweł Kawiecki, Janusz Wirboł.


Końcowa klasyfikacja turnieju:


I TEAM I, Cresovia Górowo Iławeckie
II Johny Walker, Olsztyn
III TEAM II Cresovia, Górowo Iławeckie
IV Brygada RR
V Warmig, Olsztyn
VI Oby Nogi Wytrzymały, Olsztyn
VII SET Kętrzyn
VIII Nie Pal Styków, Górowo Iławeckie
IX SPS, Górowo Iławeckie
X FC Metanabol, Lidzbark Warmiński
XI Beka z Typa, Górowo Iławeckie
XII LO, Górowo Iławeckie
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages