Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Świetlica już oficjalnie otwarta

2014-01-10 21:36:13 (ost. akt: 2014-01-10 21:46:42)

Autor zdjęcia: Bohdan Tchórz

Górowskie Centrum „BARKA” od ubiegłego roku dysponuje nowo wybudowaną świetlicą, która stała się kolejnym użytkowym budynkiem w całym kompleksie. Jednak oficjalnego otwarcia, z udziałem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego, oraz zaproszonych gości dokonano 10 stycznia 2014 r.

Zgromadzonych w sali rzeczonej świetlicy powitał prezes Piotr Baczewski, który powiedział, między innymi, że świetlica – sala ogólna Środowiskowego Domu Samopomocy Centrum Barka w Górowie Iławeckim oraz sala rehabilitacyjna zlokalizowana na poddaszu nowego budynku powstały za środków budżetowych Wojewody Warmińsko-Mazurskiego (wybudowano je w rekordowym tempie sześciu miesięcy). Świetlica jest na tyle pojemna, że na spotkaniu opłatkowym swobodnie pomieściła pensjonariuszy, pracowników i gości w liczbie ponad 130 osób.

Otwarcia świetlicy przez przecięcie wstęgi dokonali wspólnie Wojewoda Marian Podziewski, prezes Centrum Barka Piotr Baczewski, Wójt Gminy Górowo Iław. Bożena Świtaj, Dyrektor Szpitala Rehabilitacyjnego w Górowie Iław. Danuta Kunicka oraz Burmistrz Miasta Górowo Iław. Jacek Kostka. Uroczystego poświęcenia lokalu oraz całego budynku dokonali wspólnie ks. kanonik Józef Gawrylczyk oraz ks. mitrat Jan Łajkosz.

W słowie do zgromadzonych Wojewoda podkreślił szczególne zaangażowanie prezesa i pracowników Środowiskowego Domu Samopomocy, a także jego podopiecznych w dynamiczny rozwój placówki. Powiedział także o tym, że tego rodzaju inicjatywy, domy, których mamy w województwie już kilkadziesiąt, potrzebne są wszystkim - uczestnikom, kadrze, a także, w planie ogólnym, całemu społeczeństwu.

Na zakończenie piątkowej uroczystości przed zgromadzonymi w nowo otwartej i poświęconej świetlicy wystąpił teatr amatorski, w którym aktorami są podopieczni Domu. Wojewodzie wręczony został symboliczny anioł, dzieło barkowych artystów.

Świetlica posłuży do spotkań ogólnych, prób grupy teatralnej i zespołów artystycznych, treningów tenisa stołowego, a także innym inicjatywom służącym osobom niepełnosprawnym i społeczności lokalnej.

Bohdan Tchórz

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zenia #1292975 | 31.1.*.* 12 sty 2014 08:30

  Gratulacje, piękna świetlica, duma Górowa!!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. hubert #1292172 | 83.9.*.* 11 sty 2014 11:52

   Świetlica oficjalnie była otwarta od stycznia 2013 roku,a teraz to jakaś "chora kampania - wybory 2014",ale żeby z udziałem władz państwowych i samorządowych/ PO i PSL / widać lubi zabawy. Weźcie się do pracy,a nie tylko jakieś bibki.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages