Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

W intencji pokoju na Ukrainie

2014-02-03 12:35:12 (ost. akt: 2014-02-03 12:38:23)

Autor zdjęcia: BT

- W czasie tegorocznych odwiedzin duszpasterskich dużo rozmawiamy o wydarzeniach na Ukrainie. Spotykam w drodze do domów naszych wiernych współbraci Polaków, którzy także przeżywają to co się tam dzieje, współczują tym, których władza znieważa i bije.

Dlatego dziękuję wam wszystkim za przybycie i udział w modlitwie przed cudowną ikoną, która nas jednoczy z miejscem świętym, Jarosławiem, i z naszym Patriarchą Światosławem… Modliliśmy się dzisiaj do Bogurodzicy o wyprowadzenie Ukrainy z zamętu i doprowadzenia jej do lepszej przyszłości.

Słowa te wypowiedział proboszcz górowskiej parafii greckokatolickiej ks. mitrat Jan Łajkosz do zgromadzonych w świątyni 2 lutego na wspólnym modlitewnym czuwaniu w intencji pokoju, poszanowania ludzkiej godności i wolności na Ukrainie.

Przed kopią jarosławskiej ikony Matki Boskiej Brama Miłosierdzia razem z ks. Janem Łajkoszem modlili się ks. kanonik Józef Gawrylczyk z rzymskokatolickiej parafi Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz ks. Bogdan Kryk.

W cerkwi zgromadzili się wierni obrządku grecko- i rzymskokatolickiego, mieszkańcy Górowa Iławeckiego i okolic, obecny był, między innymi, Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, Przewodniczący RM Jan Mordas i jeszcze wielu ludzi, którym nie jest obojętna przyszłość naszego wschodniego sąsiada, narodu walczącego od listopada ubiegłego roku o demokrację i wolność.


Bohdan Tchórz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. vvv #1314608 | 91.214.*.* 3 lut 2014 17:34

  Za te banderowskie flagi wiekszosc was nie popiera

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. Maciej #1314391 | 88.156.*.* 3 lut 2014 13:50

   W autobusie zasłyszałem, że to się Polakowi podoba i cieszyłby się, gdyby w Polsce doszło do podobnej rewolucji...

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages