Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

I ty możesz pomóc

2014-02-12 19:38:06 (ost. akt: 2014-02-13 11:10:04)

Autor zdjęcia: BT

Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej drugiemu człowiekowi w nagłych, nieprzewidzianych sytuacjach to bardzo ważna umiejętność, ponieważ niejednokrotnie decyduje ona o życiu.

Warto uczyć się udzielania pierwszej pomocy od najmłodszych lat, ponieważ nabyte umiejętności na pewno mogą się kiedyś przydać. Wiedzą o tym uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim i chętnie biorą udział w organizowanych dla nich zajęciach.

12 lutego w SP 2 zajęcia dla najmłodszych prowadził p. Marcin Skoczeń, który w pierwszej części zajęć opowiedział o zagrożeniach i wypadkach, oraz o tym, jak należy w konkretnej sytuacji reagować. Pokazał także, wykorzystując fantomy, w jaki sposób należy udzielać pomocy poszkodowanemu. Potem dzieci, pod okiem ratownika i nauczycieli już same przystępowały do akcji z manekinem.

Uczniowie także bezbłędnie podawali numery telefonów alarmowych.

Bohdan Tchórz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajPolub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages