Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

„Akademia Zdrowej Prawdy”

2014-02-26 10:12:57 (ost. akt: 2014-02-26 10:29:34)

Autor zdjęcia: BT

24-25 lutego 2014 r. młodzież górowskich gimnazjów oraz uczniowie klas IV-VI SP mieli możliwość wziąć udział w warsztatach profilaktycznych „Akademia Zdrowej Prawdy”, które były przeprowadzone przez Andrzeja Piaseckiego, członka zespołu „Na ostatnią chwilę” i „Telepathia”.

Głównym zamysłem warsztatów było to, by młody człowiek całkowicie sam, bez żadnej pomocy osób trzecich, sprawdził własne możliwości, kiedy jest się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających i w ten sposób samodzielnie mógł obalić przekonania panujące wśród młodych ludzi, iż nawet mała ilość alkoholu czy narkotyków „nie szkodzi''.
Podczas zajęć warsztatowych uczniowie mieli możliwość wypróbowania różnych stanowisk testowych w celu sprawdzenia swoich możliwości manualnych, wzrokowych, koncentracji, skupienia uwagi, szybkości działania w skrajnych sytuacjach, które często pojawiają się w życiu.

Atrakcją zajęć był cyfrowy symulator jazdy samochodem pod wpływem alkoholu - zabójcza droga donikąd, podczas której uczniowie mieli możliwość poczuć się jak prawdziwi kierowcy wypróbowując fotel samochodowy w specjalnie przygotowanej ramie z kierownicą oraz pedałami gazu i hamulca. Widząc przed sobą drogę wyświetlaną na monitorze młodzież pokonywała odcinki dróg w terenie zabudowanym w specjalnych okularach - alkogoglach.

Zajęcia prowadzone były w taki sposób, aby młodym ludziom uświadomić konsekwencje picia alkoholu, brania narkotyków – i w taki sposób pokazać jedną z możliwych wersji przyszłości, która jest prawdopodobna, kiedy młody człowiek sięga po używki.
Warsztaty sfinansowane zostały przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych działającą przy Urzędzie Miasta w Górowie Iławeckim.

Nie tylko młodzież szkolna uczestniczy w zajęciach rozwijający wiedzę i umiejętności. Także nauczyciele, w okresie ferii zimowych oraz pracownicy MOPS, członkowie Zespołu Interdyscyplinarnego i górowskiej policji uczestniczyli w warsztatach dotyczących przeciwdziałanie przemocy w rodzinie w myśl obowiązujących aktów prawnych, ochrony ofiar i izolacji sprawców na podstawie współpracy służb i procedury Niebieska Karta. Warsztaty odbyły się w dniach 3-4 lutego b.r.
Zajęcia prowadziła p. Izabela Banasiak, pedagog, trener, kurator sądowy, facylitator, specjalista pomocy ofiarom przemocy w rodzinie, superwizor w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Roman Petrecki, pełnomocnik burmistrza
ds. profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych
i przeciwdziałania narkomanii

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages