Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Poezja ustami dzieci

2014-03-20 15:43:16 (ost. akt: 2014-03-20 16:54:36)

Autor zdjęcia: BT

Około sześćdziesięciu uczniów szkół podstawowych, uczących się języka ukraińskiego w naszym regionie spotkało się na XIX Powiatowym Konkursie Poezji Ukraińskiej.

Konkurs odbył się w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim 19 marca. Dzieci, podzielone przez komisję na trzy grupy wiekowe deklamowały wiersze w większości poświęcone Tarasowi Szewczence, bądź też jego autorstwa, bowiem w tym roku mija dwusetna rocznica jego urodzin.

W konkursie wzięły udział dzieci z Górowa Iławeckiego, Kandyt, Toprzyn i Bartoszyc. Razem z nimi, jako widzowie i suflerzy, na sali zasiedli nauczyciele, rodzice i dziadkowie.

Doceniając aktorski kunszt, komisja najlepszych wykonawców nagrodziła dyplomami i ciekawymi podarunkami, natomiast każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uczestnictwa i coś słodkiego.

Bohdan Tchórz


Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Już jutro nowe wydanie naszego tygodnika.
Same ciekawe informacje!


Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages