Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Marcin Kaszubat wygrał marcową edycję „Łowiska” w Radio Olsztyn

2014-04-02 07:13:39 (ost. akt: 2014-04-02 07:23:57)

Autor zdjęcia: BT

Muzyk z Górowa Iławeckiego, Marcin Kaszubat został laureatem miesiąca w marcowej edycji „Łowiska” – audycji radiowej prowadzonej przez Mariusza Trzmiela i Norbiego, w której obaj panowie wyławiają talenty muzyczne z Warmii i Mazur.

- Muzyką zajmuję się od dawna ale zawsze było to tylko hobby i raczej traktowałem ją jako wspaniałą odskocznię od codziennych obowiązków. Owszem zdarzały się ciekawe koncerty, wyjazdy na drugi koniec Polski ale były to raczej epizody - opowiada Marcin.

W maju zeszłego roku wygrał pierwszy konkurs muzyczny w jakim wziął udział – Festiwal Eco Folk Rock w Górowie Iławeckim.

- Dosłownie dzień wcześniej dowiedziałem się, że większość konkursowych kapel będzie przyjezdnych. Postanowiłem więc bronić honoru Górowa i zaprezentować własną twórczość - mówi Marcin.

Dzięki tej wygranej zyskał możliwość nagrania swoich piosenek w profesjonalnym studio.

- Obie piosenki, które dotychczas nagrałem mają charakter i tematykę regionalną, opowiadają o tęsknocie za rodzinnymi stronami z perspektywy emigracji oraz o powojennej historii naszych terenów. Ze względu na ich charakter postanowiłem je porozsyłać tylko do lokalnych rozgłośni radiowych. Ku mojemu zdziwieniu to właśnie ta największa, czyli Radio Olsztyn odezwała się najszybciej - mówi muzyk.

Później pojawiła się wiadomość o wygranej i zaproszenie do Radia Olsztyn. Cała godzinna audycja była poświęcona właśnie Marcinowi. Oprócz wywiadu, utworów autorskich pojawiły się również piosenki zespołów, którymi się inspiruje.

- Po kilku dniach, jak zeszło już ze mnie to ciśnienie, zdałem sobie sprawę jaką wspaniałą przygodą była ta audycja. Czułem się jak współprowadzący program, mogłem wybierać muzykę jaką puścimy słuchaczom. Wybrałem oczywiście zespoły, których na co dzień nie da się usłyszeć w polskich rozgłośniach. Zostaliśmy wraz z kolegami bardzo miło przyjęci, oprowadzono nas w luźnej, przyjacielskiej atmosferze po budynku olsztyńskiej rozgłośni, zostaliśmy zaproszeni do zagrania koncertu na żywo w Radio Olsztyn - opowiada Marcin.

Zwieńczeniem tegorocznej edycji „Łowiska” będzie finałowy koncert laureatów poszczególnych miesięcy, który odbędzie się w czerwcu tego roku.

- Już dziś zapraszam wszystkich, dla których moje piosenki stały się ważne do wyjazdu z nami i wspierania nas podczas tego koncertu. To może być kolejna fajna przygoda - mówi Marcin.

Bohdan Tchórz


Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. domel #1366868 | 178.180.*.* 4 kwi 2014 08:40

  Widze, że kolega się realizuje gratulacje Kraszan!!!!!!! ps. fajna piosenka wpada w ucho, no i oczywiście wzbudza tęsknotę za Naszym Pięknym Miasteczkiem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Marcin Kaszubat wygrał #1366555 | 178.181.*.* 3 kwi 2014 20:25

  a kogo to....

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Rafał #1365492 | 5.172.*.* 2 kwi 2014 19:26

  Wielkie gratki Kraszan.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mirek 1954 #1365380 | 89.71.*.* 2 kwi 2014 17:17

  Piosenki fajne - fajne klimaty Gratuluję pomysłu. Tak trzymać

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. cebula #1365105 | 79.185.*.* 2 kwi 2014 11:18

  brawo brawo i jeszcze raz brawo. Gratki!!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages