Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Ruszyły matury 2014

2014-05-05 17:33:53 (ost. akt: 2014-05-05 17:36:23)
Kwitnące kasztanowce oznaczają rozpoczęcie egzaminów dojrzałości.

Kwitnące kasztanowce oznaczają rozpoczęcie egzaminów dojrzałości.

Autor zdjęcia: BT

Grupki odświętnie ubranych młodych ludzi na ulicach miast i miasteczek spieszących do szkół, rozkwitające kasztanowce i początek maja to niewątpliwa oznaka rozpoczynających się w całej Polsce matur. Wydarzenie, którym żyje cały kraj i od którego wszelkie media rozpoczynają swoje serwisy informacyjne.

W tym roku do egzaminu dojrzałości przystąpiło (5 maja) ponad 330 tys. młodzieży kończącej trzyletnie licea i czteroletnie technika. Między nimi znalazła się także 78-osobowa grupa abiturientów z obu szkół średnich w Górowie Iławeckim.

Pierwszy dzień matur to egzamin pisemny z języka polskiego. Uczniowie w całej Polsce przystąpili do niego o godzinie 9.00. Na napisanie testu mieli do dyspozycji 170 minut. W tym czasie maturzyści musieli rozwiązać zadania zamknięte i otwarte na podstawie zamieszczonego w arkuszu maturalnym fragmentu tekstu. W tym roku znalazły się w arkuszu z języka polskiego "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego i "Potop" Henryka Sienkiewicza.

6 maja maturzyści przystąpią do egzaminu z matematyki, natomiast 7 z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Wszystkie egzaminy zakończą się 20 maja.


Bohdan Tchórz

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.

Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages