Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Sejmowa Komisja Mniejszości Narodowych obradowała w Górowie Iławeckim

2014-05-16 13:39:03 (ost. akt: 2014-05-16 20:31:51)

Autor zdjęcia: BT

Wczesnym popołudniem 15 maja Górowo Iławeckie gościło przedstawicieli Sejmowej Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych z jej przewodniczącym posłem Mironem Syczem na czele. Był to drugi dzień pobytu Komisji w naszym regionie. Wcześniej gościła ona w Bartoszycach.

Członkowie Komisji obradowali w pomieszczeniach Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, gdzie powitała ich dyrektor Olga Sycz. Obradom przysłuchiwali się i także zabierali głos zaproszeni goście.

Prócz stałego składu Komisji Sejmowej obecni byli Grażyna Płoszajska – przedstawiciel MEN, Dobiesław Przemieniewski – przedstawiciel MAC.

Między zaproszonymi gośćmi znaleźli się Jacek Kostka – burmistrz Górowa Ił., Grażyna Horak - sekretarz gminy Górowo Iławeckie, Janusz Dąbrowski – wicestarosta powiatu bartoszyckiego, Grażyna Przasnyska – Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Władysław Mańkut – przewodniczący Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych Sejmiku naszego województwa oraz przedstawiciele środowisk mniejszościowych i szkół województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zgromadzeni w świetlicy Zespołu Szkół wysłuchali referatu dotyczącego stanu i perspektyw rozwoju szkolnictwa mniejszości narodowych, a następnie wspólnie zastanawiali się nad jego dalszymi perspektywami, ze szczególnym uwzględnieniem województwa Warmińsko-Mazurskiego, gdzie mieszka wiele mniejszości narodowych.


Bohdan Tchórz


Kolejne wydanie "Gońca Bartoszyckiego" jest już gotowe. Od piątku do kupienia!


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Gość #1399490 | 178.36.*.* 20 maj 2014 22:02

  Legnica w dawych czasach była nazywana Małą Moskwą ,dziś Górowo Iławeckie to Mały Lwiw.Tak na to wychodzi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Raf #1398331 | 79.188.*.* 19 maj 2014 06:56

   Ciekawe czy nasze państwo tak samo troszczy się o naszych rodaków na Ukrainie?

   Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. jeden z moderatorów #1397482 | 83.23.*.* 17 maj 2014 14:41

    - Panie moderatorze, prosze nie cenzurować postów dodawanych przez użytkowników i dodać moj post. - napisał Internauta podpisujący sie imieniem Andrzej. Z przykrością informujemy, że post Internauty nie zostanie opublikowany, bo zawiea link do strony o charakterze takim, który wymieniony jest w "zasadach komentowania" dostępnych na tym portalu, z którymi nalezy sie zapoznać przed publikacją, przed dokonaniem swego wpisu.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. Władeczek z gminy #1397375 | 83.9.*.* 17 maj 2014 11:19

     To pewnie mniejszość ustaliła strategię jak do końca przejąć wszystkie stołki i do końca kręcić jak baranami większością. Swoją drogą to tłumów na spotkaniu nie widać ale i tak bez względu na okoliczności w blasku fleszy i darmowej wyżerce są to te same osoby. Oj!! idą wybory,idą i coś mi mówi na mój gminny nos, że będą duże zmiany.

     Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages