Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

II Filmowy Piknik z Bareją w Centrum Barka

2014-05-17 22:34:50 (ost. akt: 2014-05-18 07:38:32)
W II Filmowym Pikniku z Bareją w Centrum Barka w Górowie Iławeckim wzięła udział Krystyna Podleska, odtwórczyni roli Aleksandry Kozeł w komedii "Miś".

W II Filmowym Pikniku z Bareją w Centrum Barka w Górowie Iławeckim wzięła udział Krystyna Podleska, odtwórczyni roli Aleksandry Kozeł w komedii "Miś".

Autor zdjęcia: Tomasz Miroński

Jedzenie kaszy gryczanej oraz picie oranżady na czas, wręczenie dyplomów na zachętę — to tylko część atrakcji II Filmowego Pikniku z Bareją w Centrum Barka w Górowie Iławeckim. Wzięła w nim udział Krystyna Podleska, odtwórczyni roli Aleksandry Kozeł w kultowej komedii "Miś".

Imprezę rozpoczął, płomiennym przemówieniem Piotr Baczewski, szef Centrum Barka, którego nie powstydziłby się sam Władysław Gomułka. Każde jego zdanie było przyjmowane gromkimi brawami zgromadzony w świetlicy ośrodka "towarzyszek" i "towarzyszy". Większość przybyłych gości ubrana była w stroje z PRL.

Po oficjalnym otwarciu imprezy, kultowe sceny z filmów: „Miś”, „Nie ma róży bez ognia”, „Co mi zrobisz jak mnie złapiesz”, czy „Alternatywy 4″ odegrali aktorzy Barki.

Popisy aktorskie podopiecznych i instruktorów Centrum Barka sprawiły, że świetlica ośrodka wypełniła się po brzegi.

Były tez konkursy w klimacie barejowskim: Jedzenie kaszy gryczanej, wycinanie kartek na mięso oraz picie oranżady na czas, przeciąganie liny. Chętni mogli sprawdzić się w kultowej w czasach PRL grze w klasy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy "na zachętę", a zwycięzcy otrzymali statuetki misia z filmu Stanisława Barei.

Z monodramem "Mój boski rozwód", wystąpiła także Krystyna Poleska, odtwórczyni roli Aleksandry Kozeł w komedii "Miś".

Na koniec, wszyscy chętni bawili się na dancingu z gwiazdami muzyki PRL. Oczywiście do godz. 22 czyli do "godziny milicyjnej".

miron


O tym, co powiedziała o imprezie Krystyna Podleska, czytaj w poniedziałkowej Gazecie Olsztyńskiej i piątkowym Gońcu Bartoszyckim
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Władeczej z gminy #1398841 | 83.28.*.* 19 maj 2014 23:08

  W gminie są większe jaja i to w rzeczywistości i jakoś o tym cicho

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. kenez #1398537 | 79.187.*.* 19 maj 2014 13:19

  Wielkie dzięki i gratulacje za tak znakomitą imprezę. Zdajemy sobie z tego sprawę ile czasu i pracy wymagała organizacja takiej imprezy. BRAWO ! BRAWO ! BRAWO !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. marta #1397956 | 77.113.*.* 18 maj 2014 13:38

  GRATULACJE pomysłu i realizacji. Świetna impreza,klimat widać że organizatorzy zadbali o szczegóły a barkowi aktorzy w scenkach byli świetni,koncert życzeń super! Ale jak udało się ściągnąć do Górowa kultową Aleksandrę Kozeł?!!!! Brawo BARKA!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. rambo #1397782 | 88.156.*.* 18 maj 2014 08:22

  ...dziwne,ale na filmach Barei nigdy się nie śmiałem.Gagi i humor sytuacyjny były naciągane i płytkie czasami prostackie,Władza przyzwalała na tego typu ironię i drwinę chcąc nam przedstawić że anomalie życia są za naszą przyczyną a nie systemu.Dziwne,że po upadku socjalizmu tego typu cynizm,ironia i drwina z PRL-u nie miał wzięcia...

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. inka #1397778 | 176.97.*.* 18 maj 2014 08:15

   Super pomysł! Dodatkowe uznanie za zaangażowanie osób niepełnosprawnych. Zapewne dla nich to dopiero było przeżycie. Brawo!

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (14)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages