Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

„Znak natury”. Przygodę z naturą czas zacząć.

2014-05-21 08:56:45 (ost. akt: 2014-05-21 09:04:18)

Autor zdjęcia: Maria Duchnik

Cudze chwalimy, swego nie znamy - zachwycamy się przyrodą parków, rezerwatów w kraju i poza jego granicami, a nie doceniamy tego co naturalnie piękne wokół nas. Tych cudów przyrody jest na Górowszczyźnie niemało i tym trzeba się chwalić. Mamy nadzieję, że projekt „Znak natury...”, w który zaangażowała się właśnie gmina, przy wsparciu oddziału Ligi Ochrony Przyrody, Nadleśnictwa Górowo Iławeckie i Okręgu Warmińsko – Mazurskiego LOP pozwoli nam to zmienić.

„Znak Natury – wsparcie gmin w racjonalnym wykorzystywaniu zasobów przyrodniczych w zrównoważonym rozwoju obszarów Natura 2000 w zakresie turystyki” to pełna nazwa projektu, którego autorem jest Zarząd Główny Ligi Ochrony Przyrody, i który realizowany będzie na terenie gminy Górowo Iławeckie w latach 2014 - 2015.

Nazwa długa, ale chodzi o prosty cel – jak wypromować to co piękne i naturalne w naszej gminie. Działania w ramach projektu dofinansowane zostaną z środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. A planowane jest wiele atrakcji: prowadzony będzie szereg akcji informacyjnych, zarówno dla starszych jak i młodszych mieszkańców gminy.

Podczas zaplanowanych spotkań będzie można dowiedzieć się więcej o samym obszarze Natura 2000 – Ostoja Warmińska, na którym znajduje się nasza gmina.

W ramach działań projektowych zostanie stworzona baza gospodarstw agroturystycznych oraz usług znajdujących się na terenie gminy a także zostaną wydane informatory turystyczne, promujące walory Ziemi Górowskiej i innych gmin biorących udział w projekcie.

Planujemy promocję szlaków turystycznych na terenie gminy: ścieżki edukacyjne, rowerowe zostaną objęte patronatem Ligi Ochrony Przyrody a dla miłośników szlaków zostanie zorganizowany konkurs z atrakcyjnymi nagrodami na opracowanie EKO SZLAKU najlepiej prezentującego walory turystyczne, kulturowe i historyczne gminy.

Przeprowadzony zostanie również plebiscyt na ZNAK NATURY. Wybrany znak będzie symbolem promującym gminę, będzie prezentowany na gadżetach i artykułach promocyjnych (koszulkach, naklejkach, biuletynach itp.). To dopiero zarys tego co jest palowane. Promocja lokalnych wyrobów, rękodzieła, ciekawych ludzi.

Warto działać! W gminie Górowo Iławeckie już się dzieje: 18 maja w Kandytach, podczas inauguracji Gminnych Dni Rodziny, miało miejsce pierwsze spotkanie z mieszkańcami Górowszczyzny dotyczące projektu. Przedstawiono jego założenia, planowane akcje, a także podkreślono korzyści wynikające z prowadzenia turystyki na terenie Obszaru Natura 2000.

Następne spotkanie planowane jest już 22 maja. Podczas tego spotkania z projektem zapoznani zostaną sołtysi, czyli osoby najlepiej znające małe społeczności wsi gminnych, ich realia i potrzeby ale i możliwości.

Zapraszamy serdecznie do udziału w akcjach prowadzonych w ramach projektu, tu atrakcji nie zabraknie.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: bocianiagminagorowoilaweckie

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages