Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Wojewódzki finał w Górowie Iławeckim

2014-05-23 00:35:14 (ost. akt: 2014-05-23 00:38:15)

Autor zdjęcia: BT

Zwycięstwem siatkarskiej drużyny z Pisza zakończył się Wojewódzki Finał Turnieju „4” Dziewcząt Szkół Podstawowych SZS rozegrany w środę 21 maja w Szkole Podstawowej nr 2 w Górowie Iławeckim.

Rozegranie Finału w SP 2 Górowo Iław. już po raz kolejny oznacza, że wymieniona szkoła bardzo dobrze radzi sobie z organizacją tego typu imprez sportowych – zaznaczył w swoim słowie, zwracając się do zgromadzonych na hali sportowej, p. Wacław Wasiela, prezes Warmińsko-Mazurskiego SZS.

W środowym Turnieju wzięło udział łącznie sześć najlepszych drużyn województwa, które wcześniej zostały zwycięzcami Turniejów regionalnych. Były to szkoły z Giżycka, Pisza, Braniewa, Ostródy, Bartoszyc i Górowa Iławeckiego.

Po rozegraniu wszystkich meczy przewidzianych harmonogramem rozgrywek kolejność miejsc przedstawiała się następująco:

1. SP 4 – Pisz
2. SP 3 – Braniewo
3. SP 2 – Górowo Iławeckie
4. SP 3 – Bartoszyce
5. SP 1 – Ostróda
6. SP 4 – Giżycko

O tym, że rozgrywane na hali sportowej górowskiej podstawówki mecze stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczały kibicom wiele emocji dobitnie świadczył fakt, o końcowych rezultatach we wszystkich decydował tai break. O tym także w podsumowującym słowie wspomniał prezes W. Wasiela. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, pucharami i medalami.

Szkoła Podstawowa nr 2 w Górowie Iławeckim już od wielu lat realizuje poszerzony program wychowania fizycznego poprzez założenie jednej klasy o profilu sportowym. To założenie szybko przełożyło się na konkretne rezultaty, którymi są wysokie wyniki we wszelkich turniejach siatkarskich rozgrywanych w województwie. Jest to bez wątpienia duże osiągnięcie jak na szkołę z niedużego miasta, ukazujące bardzo dobry poziom pracy nauczycieli, zaangażowanie samych uczniów oraz pozytywne nastawienie do sportu szkolnego ze strony dyrekcji szkoły.

W przyszłym roku szkolnym absolwenci SP zasilą szeregi miejscowego Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II, gdzie powstanie klasa o podobnym profilu ze specjalizacją piłki siatkowej dziewcząt i piłki nożnej chłopców.

Bohdan Tchórz

Podziel się informacją : Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Tylko ciekawe informacje

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages