Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

EKOŁOMYJA grała, a po niebie latały kolorowe motolotnie

2014-07-07 07:36:43 (ost. akt: 2014-07-07 07:55:33)

Autor zdjęcia: BT

Z udziałem kilkuset artystów na scenie oraz kilku tysięcy gości na widowni zakończyła się w niedzielę wieczorem 6 lipca w Górowie Iławeckim, na terenie przynależącym Zespołowi Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania głośno wcześniej reklamowana i zapowiadana „EKOŁOMYJA 2014”, czyli dwudniowe, o charakterze barwnego festiwalu, spotkania z ukraińskim folklorem, współczesną muzyką rockową, pop itd.

Festiwal został zorganizowany już po raz szósty i, co z satysfakcją podkreślają organizatorzy, przyjeżdża na niego na niego coraz więcej chętnych do dobrego spędzenia wolnego czasu. Tym razem wzięli w nim udział artyści z Polski, Ukrainy, Rosji, a między publicznością byli goście nawet zza oceanu i wszyscy dobrze się bawili. Warto podkreślić, że między zaproszonymi gośćmi było wiele ważnych osób z regionu, powiatu, województwa, Sejmu RP, przedstawiciele korpusu dyplomatycznego. Ich obecność to znak poszanowania dla Górowa i jego mieszkańców.

Wydarzeniu towarzyszyły działania i wystawy uzupełniające. W tym roku zaplanowano i przeprowadzono na przyszkolnym „Orliku” turniej piłki nożnej, odbył się turniej plażowej piłki siatkowej, przeprowadzona została zbiórka elektroodpadów (rekordzista dostarczył ich 1,5 tony). Na terenie Festiwalu swoje stoisko edukacyjne miało Nadleśnictwo Górowo Iławeckie, natomiast wygłodniali i spragnieni mogli posilić się wyrobami lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich). Otóż, był przy czym się zatrzymać, z kim porozmawiać i przy czym zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Pomimo sceptycznych prognoz, niebiosa okazały się łaskawe i na widzów oraz artystów nie spadła ani jedna kropla deszczu. Oczekiwania publiczności spełniły koncerty wieczorne i, głównie młodzi ludzie, doskonale bawili się przy muzyce grup: KOZAK SYSTEM, LEMON, TUHAJ-BEJ, BIŁYJ BEREH.

Fraza „wszyscy dobrze się bawili” nie oznacza, że nie było takich, co to lubią „poburczeć”, w szczególności kiedy poziom szczerości podnosi się u nich w miarę ilości spożytych płynów. Na szczęście był to, jak zwykle, margines.

O tegorocznej górowskiej imprezie plenerowej, z całą pewnością udanej EKOŁOMYJI, zapewne pisać się będzie jeszcze nie jeden raz.

Bohdan Tchórz

Foto: Bohdan Tchórz, Michał Tchórz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kind. #1433998 | 31.61.*.* 8 lip 2014 09:26

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. No impreza świetna, szok, że to się działo w Górowie, w końcu mamy porządną Górowską imprezę, która rozsławia nasze miasto.

  1. 83.9.*.* ker**n #1433783 | 31.61.*.* 7 lip 2014 22:39

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. 83.9.*.* daj sobie na luz, impreza była najlepsza ever w Górowie, po co p... znowu swoje głupoty, nic to nie da, zrób sobie lepszą imprezę jak potrafisz i zaproś kogo chcesz, ciekawe czy ktoś przyjdzie...

  2. do janka #1433423 | 212.160.*.* 7 lip 2014 14:36

   Jakich Rosjan masz konkretnie na myśli?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. AHA #1433264 | 88.220.*.* 7 lip 2014 10:08

    LEMON

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages