Piątek, 13 grudnia 2019. Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji

Teatr o zmierzchu nad wodą

2014-07-26 18:48:49 (ost. akt: 2014-07-26 18:52:04)

Autor zdjęcia: BT

Od 14 lipca przebywała w Górowie Iławeckim na dwutygodniowym obozie artystycznym grupa dzieci, młodzieży, ich opiekunów - miłośników teatru, pantomimy i przedstawień plenerowych.

Przyjechali w sile niemal osiemdziesięciu osób z podwarszawskiego Piaseczna. Wybrali Górowo Iław. i Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, ponieważ znaleźli tutaj spokój i doskonałe warunki do przeprowadzania warsztatów artystycznych, a także rozwijania swoich talentów.

Opiekunowie młodzieżowych teatrów DOMINO, EXPONED, ZGRAJA Z ZIELONEJ, HORROREK i innych, zadbali, aby pobyt w Górowie Ił. był z jednej strony intensywnym doskonaleniem umiejętności artystycznych, ale także wypoczynkiem połączonym z wyjazdami plenerowymi i poznawaniem historii miejscowości.

Doświadczenie zdobywane podczas zajęć owocowało spektaklami, które prezentowane były w amfiteatrze nad jeziorkiem za zabudowaniami szkolnymi.

Miłośnicy sztuki teatralnej mogli, między innymi, obejrzeć bardzo intrygujący spektakl z Feniksem w roli głównej, poprzedzony prezentacją żywiołowego ukraińskiego hopaka (młodych piasecznian uczył go choreograf „Dumki” z asystentami). Pomimo zaproszeń na wieczór 25 lipca, ławki dla publiczności świeciły pustkami, jedynie ze strony wiaty pobrzmiewały wymowne dźwięki o szklanej strukturze.

Goście naszego miasta, młodzi adepci sztuki teatralnej, związani są z Centrum Kultury w Piasecznie.

Bohdan Tchórz


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Pamiętaj o nowym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego!
Już w kioskach i punktach sprzedaży!

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Górowski Lach #1448039 | 195.136.*.* 27 lip 2014 20:29

  Może mi ktoś powiedzieć gdzie wisiały ogłoszenia o spektaklu??? Beznadzieja!

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. mieszkaniec #1448014 | 195.136.*.* 27 lip 2014 19:34

  Szokuje tu ignorancja ze strony osób odpowiedzialnych za kulturę w naszym mieście. Redaktorze ! Gdzie były te powiadomienia? Kto je zamieszczał? To wstyd aby tak ważne rzeczy przechodziły bez odpowiedniego nagłośnienia wśród mieszkańców miasta i gminy ( co do wójtowej to jeden z wcześniejszych wpisów jest bardzo trafny). Szkolna "jedynka" dla osób, które nie zadbały abyśmy byli odpowiednio wcześniej powiadomieni o spektaklu i tylko z tego też tytułu nie mogli go obejrzeć. Jeszcze raz - "pała" szkolna dla miejscowych osób odpowiedzialnych za kulturę ale i dla osób, z ZSz z UJN, którzy również nie powiadomili innych o tym fakcie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Dżepetto #1447990 | 83.9.*.* 27 lip 2014 18:22

   Szkoda, że miasto z gminą (urzedasy) nie umie współpracować! Cierpią na tym tylko mieszkańcy. Mieszkańcy gminy nic o tym przedstawieniu nie wiedzieli bo optymistycznie nastawiona do życia wójtowa pewnie zajęta była czekaniem na laurkę a jej pracownicy robieniem tych laurek zamiast powiadomić mieszkańców. Szkoda

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. a kogo to wali? #1447898 | 37.30.*.* 27 lip 2014 15:46

   ludzie, ogarnijcie sie!

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages