Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Młodzieżowy sport bez granic

2014-10-09 08:12:10 (ost. akt: 2014-10-09 09:22:53)

Autor zdjęcia: BT

Międzynarodowa spartakiada młodzieży szkolnej zorganizowana w ramach wspólnego projektu, w której wzięły udział dzieci i młodzież z Rosji (Bagrationowsk) oraz Polski (Górowo Iławeckie) zakończyła się w środę 8 października na hali sportowej SP 2 w Górowie Ił.

Po rozegraniu końcowego meczu piłki siatkowej między gimnazjalnymi chłopięcymi drużynami nastąpiło podsumowanie całej spartakiady i wręczenie zawodnikom oraz nauczycielom i działaczom sportowych trofeów przygotowanych przez UM Górowo Iławeckie. Każdy z uczestników tego sportowego wydarzenia, niewątpliwie ważnego w regionalnym wymiarze, otrzymał dyplom i pamiątkowy medal, natomiast drużyny zostały obdarowane pucharami i piłkami.

Zwracając się do młodych zawodników zarówno mer Bagrationowska, jak i burmistrz Górowa Iławeckiego podkreślili wyrównany poziom gry zawodników z-za obu stron granicy i sportowego ducha walki. Obiecali także, iż podobnych imprez sportowych będzie więcej. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią wszystkich uczestników. Był też wspólny obiad.

Spartakiada, o czym dosyć szybko przekonali się jej uczestnicy, prócz wybitnie sportowego charakteru, miała jeszcze inny wymiar. Otóż pokazała ona, że dzieci i młodzież szybko nawiązują przyjaźnie, chcą z sobą przebywać i mają sobie nawzajem wiele do powiedzenia. I tutaj pojawił się nieoczekiwany kłopot. Językowy. Niemal zupełnie zlekceważone nauczanie języka rosyjskiego sprawiło, że w prywatnych rozmowach dzieciom bardzo pomocne okazywały się ręce. A może już nadszedł czas, aby w szkołach, przynajmniej fakultatywnie, nauczać języka innego słowiańskiego narodu tak, aby cyrylica nie była czymś na kształt hieroglifów. Niewątpliwie jest to ciekawy temat.

Bohdan Tchórz

Nowe wydanie "Gońca" jest już gotowe! Od piątku w sprzedaży.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. stary kibic #1504783 | 195.136.*.* 10 paź 2014 21:16

  do komentatorów występujących przed moim wpisem. Ludzie opamiętajcie się, dlaczego atakujecie pośrednio dzieci, które występowały w święcie sportu. Dzieci czytający wasze wystąpienia "nabiorą"szacunku do sportowego trybu życie. Dlaczego uwłaczacie osobom, które chcą zaktywizować działalność kulturalną, sportową w naszym mieście. To, iż dzieciaki mogły się spotkać, pograć, pobawić się wspólnie należy uznawać za duży sukces. Co to ? Górowo jest jakimś końcem świata? Tylko Warszawa, Olsztyn i Bartoszyce mogą coś zrobić ? nas nie stać ? nasze dzieci w czym są gorsze? Mają takie samo prawo jak i inne do spotkań, nawiązywanie kontaktów lub przyjaźni. Nasze miasteczko jest małe, ale to nie oznacza że brakuje w nim osób pragnących ożywienia z tej sennej, wieloletniej stagnacji. Proszę, doceniajmy to, co ktoś w tym kierunku robi. Szanujmy emerytów, którzy wspólnie śpiewają, sportowców, którzy grają na stadionie, ale w szczególności tych, którzy robią coś dla najmłodszych, gdyż dzieci i młodzież będą robić to dla nas za 10 - 15 lat. Nauczmy się doceniać ludzi za nawet za najmniejsze starania w tym kierunku. Nie jest sztuką - zasłaniając się nickiem - krytykować poczynania innych. Czasami warto przeczytać artykuł i jeżeli nie ma się wystarczającej wiedzy nad wysiłkiem innych osób zaangażowanych w takie przedsięwzięcie - to wystarczałoby tylko nie krytykować.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pff #1503735 | 195.136.*.* 9 paź 2014 18:44

  po co komuś ten zacofany jezyk jaki jest na ukrainie albo w rosjii cyrylica ?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages