Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Programy Ministerstwa Sportu i Turystyki w górowskiej podstawówce

2014-10-29 10:33:50 (ost. akt: 2014-10-29 10:38:06)

Autor zdjęcia: BT

Górowo Iławeckie pozyskało kolejne środki zewnętrzne na dodatkowe zajęcia dla uczniów. Trzy programy Ministerstwa Sportu i Turystyki w Szkole Podstawowej Nr 2 w Górowie Iławeckim w roku szkolnym 2014/15” „Mały Mistrz”, „Multisport” i „Umiem Pływać” mają zachęcić dzieci do uprawiania sportu i uczęszczania na zajęcia wychowania fizycznego.

Aktywizacja ruchowa dzieci, a także poprawa jakości kształcenia wychowania fizycznego, oto cele projektów prowadzonych w szkole podstawowej.

Z myślą o uczniach najmłodszych klasach od września w SP Nr 2 realizowany jest program „Mały Mistrz”. Opiera się on na współpracy nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej z nauczycielem wychowania fizycznego, którzy wspólnie dostosowują zajęcia w najmłodszych klasach do nowej podstawy programowej, monitorują stan zdrowia, rozwój fizyczny i sprawność fizyczną uczniów oraz integrują zajęcia ruchowe z innymi zadaniami edukacyjnymi. W ramach programu górowska podstawówka otrzymała zestaw sprzętu sportowego i materiały dydaktyczne. Projekt nadzorowany jest przez Warmińsko-Mazurski Szkolny Związek Sportowy.

Miasto pozyskało również kolejne środki zewnętrzne na sportowe zajęcia pozalekcyjne na basenie. Całkowity koszt zadania wynosi 11.180,00 zł. Na realizację zadania Gmina otrzyma z Ministerstwa Sportu i Turystyki dotację celową w kwocie 7.695,00 zł, pozostałe 3.485,00 zł stanowi wkład własny miasta.

Projekt „Umiem Pływać” rozpoczął się w październiku br. i potrwa do połowy grudnia. Zajęcia nauki pływania dla uczniów SP Nr 2 odbywają się na krytej pływalni hotelu w Bartoszycach. Programem objętych jest 40 uczniów klas III. Zajęcia prowadzone są w 3 grupach przez 3 instruktorów, pod nadzorem ratownika. Odbywają się raz w tygodniu po 2 godziny lekcyjne (90 minut). Każdy uczestnik weźmie udział w zajęciach obejmującym 20 godzin lekcyjnych. Na zakończenie zajęć zostanie przeprowadzony sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich. Projekt „Umiem Pływać” jest koordynowany przez operatora wojewódzkiego programu Warmińsko – Mazurską Federację Sportu w Olsztynie.

Starsze dzieci uczęszczające do górowskiej podstawówki mają okazję korzystać z oferty programu „Multisport”. W dodatkowych zajęciach sportowych uczestniczą uczniowie klas IV-VI. Zadaniem każdej z utworzonych grup jest realizowanie trzech bloków szkoleniowych. Spotkania młodych sportowców odbywają się trzy razy w tygodniu, po dwie godziny. Zajęcia rozpoczęły się w marcu i potrwają do końca grudnia. Co ważne, projekt pokrywa koszty wynagrodzenia instruktorów dodatkowych zajęć. Projekt koordynowany jest przez operatora wojewódzkiego programu Warmińsko – Mazurską Federację Sportu w Olsztynie.

- Każdego roku z dużym powodzeniem pozyskujemy środki zewnętrzne na organizację dodatkowych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Jestem przekonany, że atrakcyjne zagospodarowanie młodym ludziom wolnego czasu, głównie przez ich udział w zajęciach rekreacyjno-sportowych w efekcie będzie eliminować lub przynajmniej minimalizować negatywne wpływy środowiska. Z drugiej strony chcemy rozbudzać zainteresowanie spontaniczną aktywnością rekreacyjno-sportową i uczyć młodych ludzi, by brali odpowiedzialność za własną sprawność fizyczną i zdrowie. – opowiada o projektach burmistrz Jacek Kostka.

BT

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rodzic #1526252 | 195.136.*.* 30 paź 2014 00:24

    to obowiązek gminy czy gest dobrej woli......?

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages