Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Profesorowie UWM w Górowie

2014-11-16 22:10:00 (ost. akt: 2014-11-15 10:37:06)

Autor zdjęcia: BT

To było ciekawe oraz dla wielu inspirujące spotkanie. W czwartek 13 listopada do górowskiego Zespołu Szkół na spotkanie z młodzieżą przybyli wykładowcy i profesorowie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna.

Inicjatorami spotkania był Klub Ziemi Górowskiej Stowarzyszenia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, reprezentowany przez p. Liliannę Sapalską i dr-a Jerzego Trawińskiego. Olsztyńską delegację natomiast reprezentowali prof. Andrzej Faruga Prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM, były prorektor ART. W Olsztynie, prof. Stanisław Achremczyk, Dyrektor Ośrodka Badań Naukowych im. W. Kętrzyńskiego w Olsztynie, dr inż. Bolesław Pilarek, Prezes Zarządu Fundacji im. M. Oczapowskiego, redaktor naczelny kwartalnika „5 plus X” oraz p. mgr inż. Władysław Płoski, wice-prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM.

Witając się z dyrekcją Zespołu Szkół oraz młodzieżą, dziękując za zaproszenie, goście podarowali na ręce p. dyrektor Elżbiety Gottuk uniwersyteckie publikacje. Wyrazili także nadzieję na dalszą owocną współpracę z górowską szkołą.

Do zgromadzonych na szkolnej auli nauczycieli, uczniów i zaproszonych gości z wykładem wystąpił prof. Stanisław Achremczyk. Nawiązując do niedawno obchodzonej rocznicy niepodległości profesor przypomniał historię Rzeczpospolitej, którą w 1795 roku na 123 lata zaborcy podzielili między sobą. W 1918 r., po zakończeniu I Wojny Światowej Polska stała się niepodległa, a walczyli o nią wybitni obywatele, o których profesor opowiadał barwnie i ciekawie. Nawiązał także do czasów współczesnych, znanych postaci i historii, którą razem tworzymy. Wykład został nagrodzony gromkimi brawami.

W drugiej części spotkania olsztyńscy goście pokazali młodzieży ciekawy, sugestywny i dynamicznie nakręcony film o Uniwersytecie, jego osiągnięciach, kadrze i studentach. Wyrazili przy tym nadzieję, że już zapewne wkrótce spotkają się z jego widzami na uniwersyteckich salach wykładowych.

Po wizycie w szkole olsztyńska delegacja razem z organizatorami odwiedziła miejscowe muzeum historyczne oraz udała się na zaplanowane spotkanie z proboszczem parafii greckokatolickiej ks. dziekanem Janem Łajkoszem.

Bohdan Tchórz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na bartoszyce.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages