Poniedziałek, 10 grudnia 2018. Imieniny Danieli, Bohdana, Julii

Podróże kształcą - wyjazd rozwijający pasje

2014-11-18 10:06:51 (ost. akt: 2014-11-18 10:10:09)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

Jak co roku młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim (20 uczniów i 2 opiekunów) odwiedziła swoich przyjaciół z Cato Bontjes van Beek-Gymasium z Achim w Niemczech.

Było SUUUPER!!! - tak na pytanie o wrażenia z pobytu w partnerskiej szkole Cato Bontjes van Beek-Gymasium z Achim w Niemczech, odpowiadają uczestnicy wymiany. Ciekawe spotkania, wspólne działania, uczestnictwo w interesujących lekcjach i różnych formach rozrywki wypełniło program tegorocznej wymiany, która odbywała się w dniach 13-23 października 2014 r.

Uczniowie mieli możliwość doskonalenia umiejętności językowych, poznawania kultury, zwyczajów i stylu życia rodzin niemieckich. Uczestniczyli w zajęciach szkolnych (lekcje muzyki, historii, języka hiszpańskiego i niemieckiego) swoich kolegów i koleżanek. Wspólnie z przyjaciółmi z Niemiec realizowali projekty tematyczne, np.: naukę gry w lacrosse (rozgrywanej na trawiastym boisku, polegającej na umieszczeniu za pomocą specjalnej, trójkątnej rakiety piłki w bramce przeciwnika – pierwowzór hokeja na lodzie), gry terenowe z użyciem nawigacji GPS do poznawania miasta Brema, powstała też wspólnie zredagowana gazetka, w której młodzież, opisała program wymiany, swoje pasje, zainteresowania i przepisy kulinarne typowych dań narodowych.

Był też czas na zabawę. Największą atrakcją, co potwierdzają sami uczniowie, był dzień spędzony w Heideparku Soltau. Do dyspozycji mieli oni, m. in., największą drewnianą kolejkę górską w Europie - „Colossoss”, i inne o wymownych nazwach – „Torpeda” czy „Kraken”. Poziom adrenaliny sięgał maximum. Uczniowie spędzali też czas na basenie, festynie (Freimarkt) w Bremen, z rodzinami niemieckimi zwiedzali okolicę i aktywnie wypoczywali.

Ostatniego dnia ciężko było wyjeżdżać. W ciągu tych kilku dni, spędzonych razem, zawiązały się przyjaźnie, które będą miały swoją kontynuację podczas rewizyty w Górowie Iławeckim w czerwcu 2015 roku.

Katarzyna Jakubowska

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages