Poniedziałek, 27 stycznia 2020. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Dyrektorka, główna księgowa i sekretarz szkoły z zarzutami za kradzież 25 tys. złotych

2014-11-19 12:55:01 (ost. akt: 2014-11-19 14:16:44)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Dyrektorka, główna księgowa i sekretarz jednej ze szkół na terenie Górowa Iławeckiego usłyszały zarzuty. Jak ustalili policjanci, kobiety przez dwa lata przelały na swoje rachunki bankowe ponad 25 tysięcy zł. Transakcje te, to miały być nagrody, albo zwroty gotówki za określona fakturę. Policjanci zebrali materiał dowodowy, który podważył zasadność wypłat. Pracownice przyznały się do zarzucanych im przestępstw i dobrowolnie poddały się karze.

Od dwóch miesięcy policjanci dochodzeniowo- śledczy z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży pieniędzy. O całej sytuacji zawiadomił burmistrz miasta po kontroli przeprowadzonej w jednej ze szkół.

Policjanci przesłuchali świadków w tej sprawie, zabezpieczyli dokumenty finansowe oraz przeprowadzili ich oględziny. Na tej podstawie ustalili, że od dwóch lat dyrektorka, główna księgowa oraz sekretarz szkoły bezprawnie przelały na swoje konta bankowe ponad 25 000 zł. W tytule przelewu widniały zapisy nagroda lub zwrot gotówki za określoną fakturę. W rzeczywistości nie było żadnych dokumentów, na podstawie których pracownice szkoły mogły wykonać te transakcje.

Policjanci po zebraniu materiału dowodowego przedstawili wszystkim kobietom zarzuty kradzieży. Na początku główna księgowa i sekretarz nie przyznawały się do zarzucanych im przestępstw. Przed prokuratorem jednak zmieniły zdanie i dobrowolnie poddały się karze. Kobiety będą też musiały zwrócić wszystkie pieniądze na rzecz szkoły.

Zarówno główna księgowa, jak i sekretarz były już wcześniej karane za oszustwa finansowe.(Pisaliśmy o tym w "Gońcu" w lutym 2014 r. - przyp. red.)

Prokurator zastosował wobec kobiet poręczenie majątkowe. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Olsztynie

Okazuje się, że to nie koniec sprawy "gimnazjalnych przekrętów" w Górowie Iławeckim. Następstwem wcześniejszego skazania Reginy G. i Beaty Cz. było przeprowadzenie kontroli w placówce. To wyniki kontroli i policyne dochodzenie doprowadziły do postawienia zarzutów dwóm skazanym już kobietom oraz byłej dyrektorce gimnazjum Liliannie S.

5 listopada 2014 r. Prokuratura Rejonowa w Bartoszycach wszczęła kolejne śledztwo w sprawie związanej z brakiem nadzoru nad działalnością finansową górowskiego gimnazjum. Wszystkie te postępowania dotyczą lat 2008 - 2010.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego" już w piątek 21 listopada.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (27) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. john #1568309 | 46.170.*.* 22 lis 2014 11:15

  wredna nie odwracaj kota ogonem! to naturalne że jeśli te rzeczy działy się za jego rządów to odpowiada przynajmniej za brak nadzoru a to świadczy przynajmniej o jego nieudolności chyba że prokurator doszuka się czegoś więcej....

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. tut #1566446 | 195.136.*.* 21 lis 2014 16:28

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. nikt jeszcze nie został skazany a tu tylu sędziów wydało już wyrok fee

  1. gorowianka #1562723 | 83.13.*.* 20 lis 2014 10:54

   szczęście że mamy burmistrza Kostkę wyciąga miasto z długu zaczynają się widoczne zmiany mądrzy mieszkańcy głosowali dojrzale dalej są kontynuowane projekty koniec z kradzieżami i nie ma wstydu kto nas reprezentuje szacunek Panie Jacku i światli mieszkańcy

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. rodak #1562493 | 83.14.*.* 20 lis 2014 09:06

    szkoła Sp NR 2 to świeta jest wątpie pan burmistrz odpuścił sprawdzanie a konkurs na dyrektora to kto ma ogłosić

    Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Annna #1562281 | 79.191.*.* 20 lis 2014 06:30

    Brawo Darek dzięki Tobie szkoła odzyska dosyć duże środki.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (27)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages