Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Pogranicznicy zagrali (znowu) o puchar komendanta oddziału

2014-11-26 14:45:49 (ost. akt: 2014-11-26 14:51:05)

Po raz dziewiąty funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zagrali w Górowie Iławeckim o puchar Komendanta Oddziału. Tradycyjnie placówki wystawiły swoich najlepszych zawodników.

W sobotę 22 listopada odbył się IX Turniej Halowej Piłki Nożnej, którego organizatorem od samego początku jest Placówka Straży Granicznej w Górowie Iławeckim przy wsparciu NSZZ FSG przy W-MOSG.

W rywalizacji wzięło udział 8 drużyn reprezentujących WMOSG: Barciany, Bezledy, Braniewo, Gołdap, Grzechotki, Górowo, Sępopol oraz zespół z Komendy Oddziału.

Zacięte mecze grupowe i półfinałowe wyłoniły skład finału, gdzie spotkały się drużyny z PSG Braniewo i Komendy Oddziału. Niespodziankę sprawili "reprezentanci przejścia granicznego", pokonując faworyzowaną ekipę komendy.

W meczu o 3. miejsce drużyna PSG Bezledy okazała się zdecydowanie lepsza od gołdapskiej ekipy.

Nagrody indywidualne otrzymali:
- "najlepszy strzelec" - "tradycyjnie" - Marcin KWIECIŃSKI (Komenda W-MOSG);

- "najlepszy bramkarz" - Piotr IWANOWICZ (PSG Górowo Iławeckie);

- drużyna Fair Play - PSG Barciany.

Klasyfikacja końcowa:
1. PSG Braniewo

2. Komenda W-MOSG

3. PSG Bezledy

4. PSG Gołdap

5. PSG Barciany

6. PSG Sępopol

7. PSG Górowo Iławeckie.

8. PSG Grzechotki.

Wszystkim zawodnikom w imieniu Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gratulowała zastępca ds. logistycznych płk SG Iwona Łatunowicz.

Zmaganiom przyglądali się licznie przybyli goście m. in. były Komendant PSG w Górowie Iławeckim i jednocześnie pomysłodawca turnieju Wojciech Szewczyk, Poseł na Sejm RP Miron Sycz, Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Mirosław Tchórz.

Organizacja tegorocznej halówki stała się okazją do przeprowadzenia zbiórki pieniężnej na rzecz chorej Marceliny Czerniewskiej. W trakcie koncertu charytatywnego, który odbył się tego samego dnia, Komendant PSG w Górowie w imieniu swoich funkcjonariuszy wylicytował obraz na kwotę 250 zł. Każdy może jeszcze wspomóc chorą nastolatkę, ponieważ akcja trwa nadal.

Celem turnieju była integracja poprzez sport środowiska funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej. Cel, w zgodnej opinii uczestników, został osiągnięty. Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages