Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Sportowcy z Górowa Iławeckiego w Bagrationowsku

2014-12-08 11:20:44 (ost. akt: 2014-12-08 11:25:48)

Autor zdjęcia: BT

O pełnym wrażeń i pracowitym weekendzie 5 – 7 grudnia mogą mówić uczniowie górowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Gimnazjum nr 1, spędzili go bowiem na międzynarodowych zawodach sportowych w Bagrationowsku.

Wizyta i zawody w Bagrationowsku to część wspólnego projektu, w ramach którego zbudowany został stadion w Górowie Iławeckim. Na jego otwarcie w październiku byli także zaproszeni młodzi sportowcy z Rosji i zorganizowane były zawody lekkoatletyczne.

Gospodarze z Bagrationowska (ros. Багратионовск, niem. Preußisch Eylau) zadbali o to, aby wizyta w ich mieście była także lekcją historii oraz krajoznawstwa. W piątek uczniowie z Górowa Iławeckiego, po przyjeździe i obiedzie, udali się do miejscowego muzeum historycznego, gdzie dyrektor i przewodnik, p. Aleksander w bardzo ciekawy i sugestywny sposób opowiedział o historii regionu od najdawniejszych czasów do współczesności. W godzinę po wizycie w muzeum odbyło się uroczyste otwarcie zawodów sportowych, którego wspólnie dokonali mer Bagrationowska i burmistrz Górowa Iławeckiego. To popołudnie poświęcone zostało konkurencjom sprawnościowym, oddzielnym dla każdej grupy wiekowej.

Sobota upłynęła pod znakiem piłki siatkowej. Tego dnia zespoły grały w hali sportowej we wsi Dołgorukowo. W drodze do wsi grupa zatrzymała się przed monumentem w miejscu dawnego obozu Stalag I A Stablack, aby złożyć kwiaty i zapalić świeczki ku pamięci jeńców wojennych, którzy zostali tutaj pochowani w czasie istnienia lagru. Po chwili zadumy młodzi sportowcy pojechali do miejsca zawodów. Wszystkie rozegrane w tym dniu mecze wygrały polskie drużyny. Dzień zakończył się koncertem lokalnych zaspołów artystycznych w miejscowym klubie istniejącym w dawnym kościele ewangelickim.

Niedziela przeznaczona została na zawody w halowej piłce nożnej. Przeprowadzono je we wsi Niwienskoje. Tym razem trzeba było uznać wyższość kunsztu sportowego gospodarzy. Na halowej piłce nożnej zakończył się cały trzydniowy mityng sportowy, zostały rozdane dyplomy, puchary i medale. Organizatorzy podziękowali za udział i można było wracać do domu.

Zawody sportowe w Bagrationowsku, chwała gospodarzom, zostały przeprowadzone sprawnie oraz na wysokim poziomie organizatorskim. Każde otwarcie odbywało się z udziałem dziecięcych i młodzieżowych zespołów artystycznych, co nadało całości imprezy odpowiedniego splendoru.

Kolejny cykl zawodów przeprowadzony zostanie zapewne na stadionie w Górowie Iławeckim, ale to już wiosną.

Bohdan Tchórz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages