Team Cresovia liderem ligi w Pieniężnie

2014-12-15 10:41:36(ost. akt: 2014-12-17 14:59:11)
Po 13 latach przerwy Team Cresovia Górowo Iławeckie znowu gra w lidze w Pieniężnie. Zacząłi ją od dwóch zwycięstw i prowadzenia w tabeli.
Team Cresovia Górowo Iławeckie – Perfekt Team 3:0 (23, 20 18)
Team Cresovia: Jerzy Tatol, Janusz Wirboł, Arkadiusz Masalski, Tobiasz Ciastek, Mariusz Demidiuk, Arkadiusz Wierzbowski, Paweł Worach (libero).

Pierwszy po 13 latach mecz w Lidze Piłki Siatkowej w Pieniężnie był w pewnym sensie sporym wydarzeniem i dla samej ligi, i dla siatkarzy Team-u. W porównaniu z zawodnikami, którzy grali w lidze w sezonie 2000/2001, w górowskiej drużynie pozostali tylko Jurek Tatol i Janusz Wirboł.

Pierwszy set był bardzo wyrównany i rozstrzygnął się w samej końcówce dzięki skutecznemu atakowi Tobiasza Ciastka.

Drugi set to już wyraźna przewaga siatkarzy z Górowa Iławeckiego, którzy dominowali we wszystkich elementach siatkarskich umiejętności.

Set trzeci to już konsekwencja dobrej gry zawodników przyjezdnych, którzy grając zdecydowanie lepiej od gospodarzy przejęli inicjatywę i do końca kontrolowali wynik spotkania.

Team Cresovia Górowo Iławeckie – Spartas 3:0 (16, 13, 16)
Team Cresovia:
Jerzy Tatol, Janusz Wirboł, Arkadiusz Masalski, Tobiasz Ciastek, Mariusz Demidiuk, Marcin Kaszubat, Paweł Worach (libero).

W drugim meczu siatkarze Team-u zagrali już z Marcinem Kaszubatem, który powrócił do zespołu, ale nie jest jeszcze w 100 procentach gotowy do gry. Jednak przy kłopotach kadrowych drużyny niewątpliwie jest bardzo potrzebny.

Mecz od początku ułożył się po myśli przyjezdnych, którzy od początku każdego seta uzyskali sporą (5-9 pkt) przewagę i do końca utrzymywali ją bez większego zagrożenia.

Czasami zdarzały się przestoje w grze drużyny Team-u, czego powodem było gorsze przyjęcie lub nieskuteczny atak, ale po chwili wszystko wracało do porządku dziennego, czyli do kilkupunktowej przewagi przyjezdnych.

W następnym meczu 19 grudnia wystąpią już nominalni środkowi Jacek i Paweł Kawieccy, więc siła ataku jeszcze znacznie wzrośnie.