Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Próbny sprawdzian szóstoklasisty

2014-12-17 20:23:12 (ost. akt: 2014-12-17 20:25:17)

Autor zdjęcia: BT

Rankiem o godz. 9.00 w środę 17 grudnia uczniowie VI klas szkół podstawowych przystąpili do napisania próbnego testu na zakończenie szkoły, przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Na arkuszach przewidziane zostały zadania mające formę zamkniętą i otwartą. Wśród zamkniętych znalazły się zadania wyboru wielokrotnego (czyli typu prawda - fałsz, na dobieranie), a wśród zadań otwartych - zadania z luką, zadania krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Właściwy już sprawdzian szóstoklasiści napiszą 1 kwietnia 2015 roku.

Środowy sprawdzian obejmował język polski, matematykę i język obcy nowożytny. Podzielony został na dwie części. Na część pierwszą przewidziano 80 minut, natomiast na drugą 45.

Pierwsza część sprawdzianu sprawdzała wiadomości i umiejętności z języka polskiego i z matematyki, w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w konkretnym kontekście historycznym lub przyrodniczym.

Druga część egzaminu to był test z języka obcego. Do wyboru uczniowie mieli sześć języków nowożytnych: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski. Uczniowie, którzy wiosną przystąpią do sprawdzianu dla szóstoklasistów będą pierwszym rocznikiem, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego.

Zapisano w niej, że wszyscy uczniowie już od pierwszej klasy obowiązkowo uczą się języka obcego.
W czasie egzaminu językowego wykorzystane zostało nagranie, w którym lektor odczytywał tekst, a uczniowie na jego podstawie odpowiadali pisemnie na pytania.

W Górowie Iławeckim sprawdzian pisało 38 uczniów.

Bohdan Tchórz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages