Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Górowski finał WOŚP przyniósł ponad 6 tys. złotych

2015-01-12 09:12:12 (ost. akt: 2015-01-12 10:27:20)

Autor zdjęcia: BT

Pomimo wietrznej pogody i padającego od czasu do czasu śniegu, wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w niedzielę 11 stycznia dzielnie trwali na wyznaczonych posterunkach kwestując na szczytny cel.

Miejsce zbiórki datków w Górowie Iławeckim to tradycyjnie chodniki przed świątyniami oraz centra handlowe. Kwestujący pojawili się także w Kamińsku, Pieszkowie i Kandytach.

Uliczna kwesta zakończyła się po południu, natomiast od g. 16 w górowskim Domu Kultury rozpoczął się koncert zespołów Twisted Hatred, POWER UP i From Dark Inside, w przerwach którego chętni mogli wziąć udział w licytacji charytatywnej i zakupić ciekawy przedmiot do domowej kolekcji.

Do wylicytowania były gadżety WOŚP, obrazy, płaskorzeźby, ozdobne szkatułki, duże bombki choinkowe, ceramika itp. Większość, jak co roku, została podarowana przez Zakład Karny w Kamińsku.

Pomimo tego, że licytujących nie było zbyt wielu, akcja toczyła się żwawo i wcześniej upatrzone dzieła czy przedmioty artystyczne znalazły swoich nabywców.

Według wstępnych obliczeń, WOŚP w Górowie Iławeckim zebrała łącznie 6618 zł.

XXIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Górowie Iławeckim, dzięki pracy wspaniałych wolontariuszy i ich serc przepełnionych chęcią niesienia pomocy innym, po raz kolejny odniósł sukces. Obecna uzbierana kwota wynosi 6618 zł.

Dziękujemy za wielkie zaangażowanie w XXIII Finał mieszkańcom miasta i gminy Górowo Iławeckie (Pieszkowo, Kandyty, Kamińsk) i gminy Bartoszyce (Wojciechy) za ofiarność, dzięki której mogliśmy znowu wesprzeć WOŚP.

Wielkie podziękowania dla Mirona Maciopy i jego zespołu za nagłośnienie całej imprezy, zespołom Twisted Hatred, POWER UP i From Dark Inside, które dzięki swojej scenicznej energii wniosły wiele pozytywnych emocji i sprawiły, że Orkiestra w Górowie ZAGRAŁA.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy zaangażowali się w XXIII Finał: pracownikom i osadzonym z Zakładu Karnego za przekazanie na licytację prac plastycznych, Piekarni Warmińskiej, Lubomirze Berka, Monice i Grzegorzowi Błockim, Policji i Straży Granicznej, dzięki którym obyło się bez żadnych incydentów.

Składamy ukłon w stronę państwa Błockich i Róży Wiatrów, którzy corocznie organizują poczęstunek dla naszych niestrudzonych wolontariuszy i grających zespołów.

Dziękujemy również Wam, bo bez Was Orkiestra by nie zagrała. Do Siego Roku…

Szef Sztabu
Sylwia RosochackaBohdan Tchórz
Autor zdjęć: Bartłomiej Matoszko


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. marnie te "żebry" #1633583 | 213.158.*.* 13 sty 2015 20:48

  w tym roku wyszły....bieda,bieda!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ija #1633552 | 89.228.*.* 13 sty 2015 20:17

  Wielkie ukłony w stronę wolontariuszy! I największe dla Pani Sylwii za pokierowanie wszystkim :) a górowianie - WSTYD jak zwykle na licytacji (mimo tego, że w tym roku był nawet koncert) garstka osób...

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Ja #1632293 | 195.136.*.* 12 sty 2015 12:58

  Gratulacje i szacunek wszystkim wolontariuszom i organizatorom górowskiej akcji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages