Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Kolędy i pastorałki w nowym roku

2015-01-15 11:40:35 (ost. akt: 2015-01-15 15:44:19)

Autor zdjęcia: BT

Szczególnym koncertem, który miał miejsce 14 stycznia (pierwszego dnia Nowego Roku według kalendarza juliańskiego) w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania, Górowo Iławeckie z całą pewnością wkroczyło na nowy etap rozwoju kulturalnego.

W środę, w godzinach popołudniowych przybyli do szkoły goście mieli okazję wysłuchać koncertu chóru oraz orkiestry symfonicznej połączonych sił Państwowej Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim oraz jej filii w Górowie Iławeckim. W repertuarze koncertu znalazły się kolędy i pastorałki wykonywane zarówno przez całą orkiestrę jak i zespoły kameralne.

Witając przybyłych na koncert gości pan Andrzej Bukowski, dyrektor PSM, podziękował także nauczycielom za jego przygotowanie oraz zorganizowanie. Szczególnie wyróżnił pana Oresta Ortyńskiego, który stworzył wspaniałe aranżacje przepięknych kolęd na chór i orkiestrę symfoniczną.

Koncert, który rozpoczął się od kolędy „Bóg się rodzi”, wykonanej przez zespół muzyki myśliwskiej poprowadziła pani Marzena Mierzejewska. Potem, po kolei, wystąpił chór, soliści i zespoły by na koniec połączyć się w dużą orkiestrę z chórem. Wzruszającym finałem było wspólne, razem z publicznością, wykonanie przepięknej kolędy „Cicha noc”.

Za wspaniałe przeżycia duchowe oraz niezwykłe wydarzenie kulturalne artystom i ich nauczycielom w imieniu publiczności podziękowanie na ręce dyrektora PSM złożyli Burmistrz Górowa Iławeckiego Jacek Kostka i Wójt Gminy Górowo Iławeckie Bożena Olszewska Świtaj.

Bohdan TchórzNajnowsze wydanie "Gońca Bartoszyckiego" już gotowe. Od piątku w kioskach. Zapraszamy!

Podziel się informacją
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie.

To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na gorowoilaweckie.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym roku strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages