Team Cresovia niepokonany w lidze w Pieniężnie

2015-01-19 08:45:22(ost. akt: 2015-01-19 09:40:15)
Siatkarze z Górowa Iławeckiego rozdawali karty w pierwszej rundzie ligi w Pieniężnie. Rundę rewanżową Team Cresovia rozpocznie z kompletem punktów i bez straty nawet jednego seta. W ostatnim spotkaniu bez problemów ograli wicelidera ligi.
Team Cresovia Górowo Iławeckie – Lechowo 3:0 (21, 18, 12)
Team Cresovia:
Tatol, Wirboł, Kaszubat, J. Kawiecki, Masalski, Demidiuk oraz Ciastek

Mecz z wiceliderem ligi w Pieniężnie, drużyną z Lechowa, która przed ostatnim spotkaniem I rundy straciła tylko jednego seta, rozpoczął się niepewnie z obu stron.

Do stanu po 16 w pierwszym secie gra była wyrównana. Dopiero od tego wyniku zaczęliśmy opanowywać sytuację na boisku. Kilka pewnych kontrataków, kilka dobrych zagrywek i osiągnęliśmy przewagę, która dała nam zwycięstwo w pierwszym secie.

W drugim secie na pozycji atakującego pojawił się Tobiasz Ciastek, który zaliczył kilka bardzo pewnych ataków. Właśnie w tym elemencie oraz zagrywce zaczęliśmy czuć się coraz pewniej. Coraz częściej Jurek Tatol gubił też blok rywali, a mocne, kierunkowe ataki zawodników Teamu mogły robić spore wrażenie na przeciwniku oraz licznie zgromadzonych kibicach.

A tak przy okazji, publika w Pieniężnie nie zdołała jeszcze przekonać się do nowej drużyny w ich lidze i kibicują w znacznej większości drużynom miejscowym. Mamy nadzieję, że z upływem czasu coraz więcej z nich będzie darzyło naszą grę coraz większa sympatią.

Trzeci set to już popis naszej drużyny i spora przewaga w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Set wygrany do 12 punktów mówi sam za siebie.

Doskonałe spotkanie w elemencie zagrywki rozegrał Jacek Kawiecki, który raz po raz odrzucał przeciwnika od siatki mocnymi zagrywkami z wyskoku. Na kilkanaście zagrywek zepsuł tylko jedną! Dobre spotkanie w ataku rozegrali skrzydłowi kończąc wiele piłek sytuacyjnych. Tu na pochwałę zasłużył szczególnie weteran drużyny Janusz Wirboł.

Ostatni mecz pierwszej rundy był podsumowaniem naszej gry. Doskonale zaprezentowaliśmy się przede wszystkim w elementach ofensywnych – ataku i zagrywce. Wiele do poprawy mamy jednak w elementach defensywnych – obronie, asekuracji własnego ataku oraz przyjęciu i bloku. Naładowani optymizmem zabieramy się więc do dalszej roboty i czekamy na kolejne mecze tuż po feriach.

Pierwszą rundę zakończyliśmy z kompletem punktów, nie tracąc przy tym ani jednego seta.