Wtorek, 28 stycznia 2020. Imieniny Agnieszki, Kariny, Lesława

Koncertowe podsumowanie semestru

2015-02-16 06:25:00 (ost. akt: 2015-02-16 06:41:15)

Autor zdjęcia: BT

Po ukończeniu semestralnej pracy z uczniami w szkołach odbywają się spotkania z rodzicami mające na celu podsumowanie pracy, na których omawia się zarówno osiągnięcia jak i niedociągnięcia. W ZSzUJN w Górowie Ił. jest to też okazja do zaprezentowania umiejętności artystycznych uczniów.

Ciekawą, wzbogacaną z każdym rokiem, formę prezentacji osiągnięć uczniów i szkoły wypracował Zespół Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim. To nie są już tradycyjne rozmowy w klasie z wychowawcami. Podsumowanie semestru to, w pierwszej kolejności, ogólne spotkanie na dużej sali i prezentacja dla wszystkich szkolnych postępów, a dopiero potem spotkania indywidualne.

Na zorganizowaną 14 lutego w szkole uroczystość, prócz rodziców uczniów, przybyli także zaproszeni goście, między którymi byli: poseł na Sejm Miron Sycz, wicemarszałek naszego województwa Jacek Protas, szef kancelarii sejmiku warmińsko-mazurskiego Wiktor Marek Leyk, pełnomocnik wojewody ds. Mniejszości Narodowych i Etnicznych Joanna Wańkowska-Sobiesiak, bartoszycki starosta Wojciech Prokocki, burmistrz Górowa Ił. Jacek Kostka, wójt gminy Górowo Ił. Bożena Olszewska-Świtaj i inni.

Witając przybyłych dyrektor szkoły Olga Sycz poprosiła także o zajęcie głosu zaproszonych gości. Dziękując za zaproszenie każdy z nich podkreślał szczególną atmosferę panującą w szkole i prężność działania placówki znanej nie tylko w województwie i kraju, ale także poza granicami.

Po oficjalnej części nasyconej statystyką i tabelami nastąpiła część artystyczna, którą otworzył wspólny występ szkolnego chóru i lidzbarsko-górowskiej orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Oresta Ortyńskiego. Dalej uczniowie zaprezentowali się w tańcach ludowych, śpiewie chóralnym i solowym, deklamacjach itp. Na tę część czekali wszyscy obecni, a nawet pojawili się jeszcze dodatkowi widzowie pragnący obejrzeć stojący na wysokim poziomie artystycznym koncert.

Potem już sami rodzice udali się do klas na spotkania z wychowawcami swoich pociech.

Bohdan Tchórz

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aaaa #1668887 | 78.131.*.* 18 lut 2015 10:47

    szkoda słów

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages