Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Święto Służby Więziennej

2015-02-18 13:21:41 (ost. akt: 2015-02-18 13:30:29)

Autor zdjęcia: szer. Andrzej Koryśko

Swoje święto resortowe obchodzili 8 lutego 2015 roku funkcjonariusze Służby Więziennej. Z tej okazji w auli Zakładu Karnego w Kamińsku odbyła się uroczysta odprawa służbowa połączona z obchodami święta.

Ten ważny dla funkcjonariuszy dzień swoją obecnością uświetnili dyrektor okręgowy SW w Olsztynie płk Andrzej Bartkiewicz, przedstawiciele miejscowych władz samorządowych, władze wszystkich lokalnych formacji mundurowych oraz przedstawiciele stowarzyszeń i dyrektorzy szkół, z którymi Zakład Karny w Kamińsku z powodzeniem od wielu lat współpracuje.

Tuż przed uroczystą odprawą zaproszeni gości mieli okazję zapoznać się ze specyfiką i szczególną architekturą jednostki. Uroczystości rozpoczęły się od przedstawienia krótkiego rysu historycznego mającego na celu przybliżenia obecnym szczególnej daty 8 lutego.

Następnie dokonano oceny i podsumowania roku 2014. Na zakończenie odprawy wicestarosta powiatu bartoszyckiego Zbigniew Nadolny wraz z dyrektorem jednostki wręczyli funkcjonariuszom trzy brązowe oraz jedną srebrną odznakę „Za zasługi w pracy penitencjarnej”, natomiast dyrektor okręgowy SW w Olsztynie wraz z dyrektorem jednostki dokonali awansów na wyższe stopnie służbowe.

Po części oficjalnej zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić specjalnie przygotowaną wystawę pt. „Więzienna przeszłość ku współczesności”. Przedstawione materiały ukazały burzliwe zajścia w Zakładzie Karnym w Kamińsku, jakimi były bunty w 1981 i 1989 roku. Nie zabrakło również materiałów i eksponatów ukazujących codzienne życie jednostki penitencjarnej.

Część wystawy poświęcona została zwieńczeniu ciężkiej pracy funkcjonariuszy, zarówno tych emerytowanych, jak i będących w czynnej służbie. Stanowiły ją medale, odznaczenia i wyróżnienia, dokumenty.

Zwiedzający mogli także obejrzeć dawne i współczesne umundurowanie, kolekcję więziennych kluczy, zamków do drzwi, kajdanek, więziennych przedmiotów codziennego użytku. Całość została opatrzona odpowiednimi dokumentami oraz opisami.

Na pożegnanie goście jednostki zostali obdarowani symbolicznymi kluczami z emblematem SW.

ppor. Ewa Misztal


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages