Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

W domu radnego znaleźli towar z przemytu

2015-02-26 11:16:51 (ost. akt: 2015-02-26 16:27:18)

Autor zdjęcia: Policja

— Dostałem solidną nauczkę i teraz muszę ponieść tego konsekwencje — powiedział Andrzej P., sołtys Pieszkowa i radny gminy Górowo Iławeckie. Na terenie jego posesji policja znalazła prawie 70 bloków pochodzących z przemytu papierosów. Grozi mu grzywna, ale raczej nie utrata mandatu radnego.

O sprawie znalezienia papierosów i wódki z przemytu pisaliśmy 19 lutego nie wiedząc wówczas, kto kryje się za danymi "Andrzej P." Szybko okazało się, że to radny gminy Górowo iłąweckie i sołtys Pieszkowa.

Pojechaliśmy do Pieszkowa. To duża wieś na trasie Górowo Iławeckie — Lidzbark Warmiński. Zwraca uwagę zadbanymi miejscami publicznymi, witaczem "Pieszkowo wita", tabliczkami z numerami posesji i wskazującymi ważniejsze obiekty. Są tu kościół, szkoła, remiza OSP, punkt pocztowy, sklep. Kierowani jednym z domowej roboty drogowskazów trafiliśmy do sołtysa. Początkowo nie chciał rozmawiać.
— Wszystko, co miałem do powiedzenia, powiedziałem policji — stwierdził, ale po kilku chwilach zmienił zdanie. Swojej winy nie kwestionował.

Przy sklepie we wsi spotkaliśmy rozmawiających i żywo gestykulujących mężczyzn, blondyna i bruneta. Tak ich musimy przedstawić, bo nie chcieli nam zdradzić swych imion. Zapytaliśmy ich o opinię o sołtysie.
— A o co dokładnie pytacie? — blondyn uśmiechnął się tajemniczo.
— O to, co znaleziono w jego domu — odpowiedzieliśmy.
Okazało się, że tylko blondyn wie, że znaleziono papierosy i alkohol. Brunet o tym nie słyszał, ale natychmiast dopytuje o szczegóły. Wybryk sołtysa ostatecznie kwituje słowami, że "przecież w ten sposób pomagał ludziom".
— Skoro sprzedawał papierosy, to na pewno taniej niż w sklepach, a tu ludzie są biedni — mówił brunet.
Obaj pracę Andrzeja P. jako sołtysa oceniają dobrze.

Znacznie więcej o tym, co nam powiedział radny Andrzej P., mieszkańcy wsi oraz wójt gminy Górowo Iławeckie przeczytacie w najnowszym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego" 27 lutego 2015 r. Zapraszamy.

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.pl


Fot. Redakcja
Nowe wydanie "Gońca Bartoszyckiego" od piątku w kioskach, a w nim same ciekawe informacje. Zapraszamy!

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (76) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bex #1731966 | 81.190.*.* 11 maj 2015 12:37

  pan radny nadal handluje fajkami wódką i papierosami bardzo pewnie się czuje

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. PG #1680368 | 164.126.*.* 3 mar 2015 18:55

   Potępiam donosicielstwo. To nie sposób na załatwianie takich spraw. Najważniejsze to nazwać rzeczy po imieniu. W naszym regionie wiele osób trudni się przemytem, ale nie każdemu to odpowiada ze względu na pełnione funkcje. Pan jako przedstawiciel Urzędu Gminy stanowiącej prawo nie może równocześnie działać przeciwko niemu. W Przeciwnym razie takie sytuacje będą dyskwalifikowały Pana społecznie, ucierpi również zaufanie. Pan jako emerytowany strażnik służby więziennej z pewnością wie co to służba. Bycie radnym to pewnego rodzaju służba dla społeczeństwa na której każdy obywatel patrzy na ręce, ocenia i rozlicza. Proszę o tym nie zapominać. Życzę Panu więcej pokory oraz odpowiedzialności. A dla nas wszystkich dania jeszcze jednej być może ostatniej szansy Panu sołtysowi, nasze kłótnie nie poprawią ogólnego porządku czy dobrobytu w gminie. Zgoda buduje! Pamiętajmy o tym.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Wolę radnego przemytnika #1679733 | 5.60.*.* 2 mar 2015 23:15

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. niż donosiciela.

   2. przeczytajcie #1679616 | 81.15.*.* 2 mar 2015 20:57

    redaktorze a co z tymi co handlują ci pod nosem na bazarze oni dziennie więcej sprzedają 2 razy tyle co znaleźli w Pieszkowie sprzedając tylko po paczuszce, zajrzyj w monitring miejski swoich brudów nie pierzesz ale w cudze zaglądasz to samo tyczy się policji w Bartoszycach

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    1. swój #1679599 | 81.15.*.* 2 mar 2015 20:46

     Panie redaktorze a co z tymi biznesmenami z Bartoszyc co na fajkach się dorobili, a teraz duże interesy prowadzą nie do końca zgodne z prawem, siedzisz i milczysz , bo się boisz, wszyscy z bart wiedzą kto fajkarz a kto uczciwy przedsiębiorca

     ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

     Pokaż wszystkie komentarze (76)

     Zagraj w GRY.wm.pl

     • Goodgame Empire
     • Goodgame Big Farm
     • Goodgame Poker
     • Shadow Kings - The Dark Ages