Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Szkolny konkurs historii regionalnej

2015-03-18 11:21:26 (ost. akt: 2015-03-18 13:04:00)
Archiwalna mapa pruska z zaznaczonym jeziorem Starodworskim i stojące nad nim zabudowania. Dokument udostępnił nam prof. Jan Gancewski

Archiwalna mapa pruska z zaznaczonym jeziorem Starodworskim i stojące nad nim zabudowania. Dokument udostępnił nam prof. Jan Gancewski

Autor zdjęcia: Materiały archiwalne

Mikołaj Kopernik i jego czasy to temat tegorocznego konkursu wiedzy o historii regionu przeznaczonego dla uczniów gimnazjum i liceum w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim.

Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w II edycji szkolnego konkursu historii regionalnej. Temat tegorocznego konkursu: Mikołaj Kopernik i jego czasy

Konkurs ma na celu upowszechnienie i spopularyzowanie wiedzy na temat dziejów obszaru byłych Prus Wschodnich. Przeznaczony jest dla uczniów:

- Gimnazjum w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim (gimnazjaliści przygotowują prezentację komputerową na podany temat)
- Liceum w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim (licealiści rozwiązują test z historii regionalnej)

Przygotowując się do konkursu skorzystać można z następującej literatury:

a) I. Lewandowska pod red., Dziedzictwo ziem pruskich. Dzieje i kultura Warmii i Mazur, Olsztyn 2011/2012, Pracownia Wydawnicza „ELset”, ( w bibliotece szkolnej)
b) S. Achremczyk, Historia Warmii i Mazur, Olsztyn 2011.
c) http://leksykonkultury.ceik.eu

Organizatorzy

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (12) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ? #1692470 | 81.15.*.* 18 mar 2015 13:10

  Co Kopernik ma wspólnego z naszym regionem - Górowem i okolicami? Z Lidzbarkiem czy Fromborkiem oczywiście ale z Górowem? O Herkusie Monte porozmawiajcie lepiej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (17) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (10)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages