Team Cresovia podwójnym zwycięzcą rozgrywek w Pieniężnie

2015-03-30 11:18:51(ost. akt: 2015-03-30 11:27:16)
Team Cresovia Górowo Iławeckie przed półfinałowym meczem turnieju play off w Pieniężnie

Najpierw wygrali ligę, potem okazali się najlepsi w dodatkowym turnieju play off — siatkarze Team Cresovia Górowo Iławeckie rządzili w Pieniężnie.
Półfinał
Team Cresovia Górowo Iławeckie — Klimat Pieniężno 2:0 (18, 13)

Finał
Team Cresovia Górowo Iławeckie — Lechowo 2:1 (21, -23, 15)

Skład Team Cresovia: Jerzy Tatol, Jacek Kawiecki, Paweł Kawiecki, Arkadiusz Masalski, Tobiasz Ciastek, Mariusz Demidiuk, Janusz Wirboł, Marcin Kawiecki (libero).

W turnieju Play–Off Ligi Piłki Siatkowej w Piniężnie w pierwszym meczu siatkarze Team Cresovia Górowo Iławeckie spotkali się z drużyną Klimat i po szybkim meczu łatwo wygrali, tym samym awansując do finału całego turnieju.

W finale spotkali się z drużyną z Lechowa, która na tyrniej play-off skompletowała bardzo mocny skład. Mecz od samego początku był bardzo wyrównany i żadnej z drużyn do stanu 19:19 nie udawało się zdobyć większej niż 2 punkty przewagi. Zawodnicy obu drużyn prezentowali wysoki sportowy poziom, co bardzo podobało się zgromadzonym na sali kibicom.

W końcówce pierwszego seta dwa skuteczne bloki zawodników z Górowa Ił. spowodowały, że tego seta wygrał Team Cresovia.

W drugim secie do stanu 10:10 scenariusz przypominał pierwszego seta, lecz od tego momentu kilka prostych błędów górowskich siatkarzy dało przewagę zespołowi z Lechowa 18:12 i było wiadomo, że wygrać tego seta będzie bardzo trudno.

Bardzo dobra gra blokiem i skuteczne kontry jednak doprowadziły do bardzo emocjonującej końcówki, podgrzewając atmosferę w sali. Niestety, dwie zepsute zagrywki górowian zniwelowały wysiłek zawodników i set trzeci stał się faktem.

W secie finałowym żadnej z drużyn nie udawało się zrobić większej niż dwupunktowej przewagi, tym samym powodując, że o końcowym wyniku będzie decydowała jedna akcja, co bardzo podobało się kibicom. Przy stanie 10:12 dla drużyny z Lechowa trzy kolejne punkty zdobyli siatkarze Team-u i to oni mieli pierwszą piłkę meczową.

Jednak po skutecznych akcjach Lechowa kolejną piłkę meczową mieli właśnie oni, ale zawodnicy z Górowa Ił. nie chcieli zejść z boiska jako przegrani i po bardzo trudnych zagrywkach i nieskutecznych atakach siatkarzy z Lechowa Team Cresovia Górowo Iławeckie wygrał ostatnią akcję i zwyciężył 17:15, a w całym meczu 2:1, tym samym zostając po raz pierwszy w historii zwycięzcami turnieju play-off w Pieniężnie.