Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Wzięli udział w krajowym finale Konkursu Matematycznego PANGEA

2015-04-23 06:45:55 (ost. akt: 2015-04-23 06:55:37)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

Aron Jazmin i Kajetan Siebieszuk z gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim wzięli udział w krajowym finale Konkursu Matematycznego PANGEA, który odbył się 17 kwietnia w Warszawie. Na oficjalne wyniki finału trzeba poczekać, ale już udział w finale jest sukcesem uczniów.

Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula już po raz 13 zorganizowały Konkurs Matematyczny PANGEA. Jest on corocznie przeprowadzany w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Założeniem konkursu jest propagowanie matematyki wśród młodzieży.

PANGEA obejmuje dziewięć kategorii: szkoły podstawowe (klasy 4, klasy 5 i klasy 6), szkoły gimnazjalne (klasy 1, klasy 2 i klasy 3), szkoły licealne (klasy 1, klasy 2 i klasy 3).

W całym kraju do I etapu konkursu przystąpiło ok. 200 000 uczniów w tym 30 osób w Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim.

To bardzo duża ilość, zwłaszcza że powszechnie uważa się, iż matematyka jest trudna i nie należy do najbardziej ulubionych szkolnych przedmiotów.

W naszej szkole konkurs odbył się już po raz trzeci i w tym roku wyniki wielu uczniów były naprawdę bardzo dobre, a dwaj z nich: Aron Jazmin i Kajetan Siebieszuk, zostali zaproszeni 17 kwietnia 2015 roku do etapu finałowego w Warszawie, gdzie zmierzyli się z innymi uczestnikami z całego kraju. W finale, w każdej kategorii startowało 150 osób, które uzyskały najlepsze wyniki w swojej grupie.

Zadania finałowe miały formę testu wielokrotnego wyboru. Czas pracy wynosił 90 minut, uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań. Maksymalnie mogli uzyskać 120 punktów. Po zakończonym konkursie nasi reprezentanci byli raczej zadowoleni z efektów swojej pracy, ale oficjalne wyniki poznamy dopiero za kilka tygodni. Oby były jak najlepsze.

Ryszard Siebieszuk,
nauczyciel matematyki w Gimnazjum nr 1
im. Jana Pawła II w Górowie Iławeckim


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages