Niedziela, 27 maja 2018. Imieniny Amandy, Jana, Juliana

Historia jest moją pasją...

2015-04-24 19:49:59 (ost. akt: 2015-04-24 19:53:35)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

W tym roku szkolnym odbył się XX - Jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972 – 1514, od Cedyni do Orszy”. Patronat nad konkursem od wielu lat sprawuje Ministerstwo Obrony Narodowej, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, stowarzyszenie Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari oraz Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Uczniowie rywalizowali dotychczas na 3 etapach: szkolnym – w listopadzie 2014 r., rejonowym – 10 grudnia 2014 r. oraz wojewódzkim – 16 kwietnia 2015 r.

Kamila Skrzypa – uczennica Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim wszystkie te etapy przeszła z sukcesem, wygrywając zdecydowanie etap rejonowy i wojewódzki, dzięki czemu zakwalifikowała się do etapu centralnego konkursu. Cieszy się bardzo swoimi osiągnięciami i - jak podkreśla - jest dumna, że to ona w Warszawie będzie reprezentować województwo warmińsko-mazurskie i swoją szkołę.

Historia zawsze była jej ulubionym przedmiotem, jak sama mówi – „czuje” ją bardzo dobrze, dzięki niej lepiej rozumie świat i ludzi. Bardzo dużo czyta i stąd właśnie czerpie bogatą wiedzę. Wiele zawdzięcza też pracy z nauczycielką historii w swojej szkole – p. Alicją Kamińską.

Sukces Kamili potwierdza zasadę, że nawet w tak małej miejscowości jak Górowo Iławeckie ciężka praca, zaangażowanie, wytrwałość w realizowaniu swoich zainteresowań i pasji pozwalają osiągnąć bardzo wiele.

- Cieszę się, że Kamila jest naszą uczennicą, gorąco jej kibicuję i wierzę w jej możliwości – mówi dyrektor Gimnazjum nr 1 Dariusz Hawrylec - Jestem przekonany, że swoimi sukcesami „zarazi” również innych uczniów naszej szkoły. Warto dodać, że ten rok jest wyjątkowy dla Kamili.

Dzięki swojej pracy i pomocy nauczycieli została pięciokrotną laureatką kuratoryjnych konkursów przedmiotowych: z wiedzy o społeczeństwie (1 wynik w województwie) i geografii (3 wynik), historii (5 wynik), biologii (7 wynik) i języka polskiego (8 wynik). Dzięki temu egzamin gimnazjalny pisała tylko z matematyki i języka obcego. Sukces ucznia jest też wielkim sukcesem nauczycieli, dlatego gorące podziękowania należą się, odpowiednio, p. Walentynie Krawczuk-Doszyń, Alicji Kamińskiej, Wioletcie Lugowskiej-Rohun i Iwonie Gajżewskiej-Kostce za pracę z Kamilą.

Przedstawione powyżej osiągnięcia uczennicy nie zamykają listy sukcesów. W marcu razem z młodszymi koleżankami z klasy I – Aleksandrą Ługowską i Natalią Lipniewicz zajęły 4. miejsce w województwie i 40. w Polsce (na prawie 900 grup) w Międzynarodowym Konkursie „Młodzież w Lasach Europy”. Były też sukcesy w konkursach ekologicznych, bo – jak podkreśla Kamila – biologia to druga fascynująca ją dziedzina.

Gratuluję serdecznie Kamili i jej rodzicom dotychczasowych sukcesów i jestem przekonany, że nie powiedziała ona jeszcze ostatniego słowa. To zaszczyt prowadzić takiego ucznia przez meandry wiedzy, patrzeć jak się rozwija i radować się sukcesami. Cieszę się, że szkoła, którą kieruję, sprostała temu wyzwaniu.

DH

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. grzesiek #1722348 | 83.31.*.* 26 kwi 2015 10:45

  Gratuluję,gratuluję,gratuluję nie tylko dla Kamili Skrzypa i jej nauczycielki Alicji Kamińskiej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Historia jest moją pasją... #1721421 | 37.31.*.* 24 kwi 2015 21:48

  i niech zostanie...

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages