środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Bogactwo Ostoi Warmińskiej

2015-04-28 10:31:54 (ost. akt: 2015-04-28 10:34:00)

Autor zdjęcia: BT

Czterdziestu uczniów wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z Kandyt i Górowa Iławeckiego wzięło udział w projekcie „Warsztaty ornitologiczne” zorganizowanym przez Nadleśnictwo Górowo Iławeckie.

W ramach realizacji projektu uczniowie 27 kwietnia pojechali do olsztyńskiego Muzeum Przyrody, pracownicy którego przygotowali im ciekawe lekcje połączone z prezentacjami multimedialnymi i zwiedzaniem muzeum.

Opisując Ostoję Warmińską, region w którym mieszkamy, prowadzący w bardzo przystępny i ciekawy sposób opowiedział o jego zasobach naturalnych ze szczególnym uwzględnieniem zamieszkującego tutaj ptactwa. Uczniowie, między innymi, poznali zwyczaje poszczególnych gatunków, sposoby ich ochrony oraz zagrożenia na nie czekające. Szczególne zainteresowanie wzbudziły duże ptaki, które przy pewnej dozie cierpliwości i wytrwałości możemy zobaczyć i usłyszeć w naszych lasach. Te ptaki to między innymi bocian czarny, orlik bielik, żuraw i inne. Była też możliwość obejrzenia i dotknięcia spreparowanych egzemplarzy, a także usłyszenia ich głosów zapisanych na urządzeniach elektronicznych.

Na zakończenie pierwszej części wizyty w muzeum uczniowie wzięli udział w teście sprawdzającym, po czym poszli obejrzeć zgromadzone w salach ekspozycyjnych eksponaty.

Uczniów czeka jeszcze plenerowa część projektu, która realizowana będzie w najbliższym czasie.

Bez wątpienia takie lekcje na długo zostają w pamięci i są bardzo korzystne w procesie dydaktycznym.

Bohdan Tchórz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages