środa, 16 stycznia 2019. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

VII Warmińska Motomajówka

2015-05-11 14:00:00 (ost. akt: 2015-05-11 11:55:21)

Autor zdjęcia: BT

Przy pięknej, majowej pogodzie, okraszonej półgodzinną ulewą, odbyła się 10 maja w Krośnie koło Ornety VII Warmińska Motomajówka zorganizowana przez Warmiński Klub Motocyklowy DRAGER z Ornety.

Na tę gromadzącą z roku na rok coraz więcej motocykli, motocyklistów i sympatyków imprezę tym razem przybyło ok. 500 maszyn, głównie z naszego województwa, chociaż nie zabrakło też gości z bardziej odległych miejscowości.

Po zaparkowaniu swoich maszyn przybyli wzięli udział w mszy świętej w intencji wszystkich motocyklistów. Odprawił ją i wygłosił kazanie ksiądz Andrzej Krużycki. W tym też czasie zaczęła się ulewa i natychmiast w świątyni wzrosła frekwencja (także i w krużgankach).

Większość motocykli, które pojawiły się w Krośnie to współczesne maszyny, głównie czopery, chociaż nie zabrakło motocykli zabytkowych, dobrze znanych na naszych drogach przed kilkudziesięciu laty.

Motocykle zostały poświęcone przez księdza Andrzeja, któremu tym razem towarzyszyli braniewscy rycerze. Można było udać się na paradę Krosno-Orneta-Lubomino i z powrotem. A potem już była część rozrywkowa przed ustawioną przy kościelnym murze mobilną sceną.

Warto zaznaczyć, że organizatorzy zadbali nie tylko o wrażenia duchowe i estetyczne, albowiem można było także posilić się wspaniałym, domowym bigosem i grochówką.

Bohdan Tchórz


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages