Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

XIII Zawody Matematyczne

2015-05-17 07:56:40 (ost. akt: 2015-05-17 08:02:17)

Autor zdjęcia: Paweł Pieniak

Czworo uczniów Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim wzięło udział w finale zawodów matematycznych zorganizowanych na UWM w Olsztynie. Teraz czekają na wyniki bardzo trudnych zadań. Z częścią z nich sobie nie poradzili.

14 maja 2015 roku czworo naszych uczniów udało się na finał XIII Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych, byli to: Sylwia Gąsiorowska, Aron Jazmin, Kajetan Siebieszuk i Józef Stocki.

Uczniowie ci zajęli czołowe miejsca w eliminacjach szkolnych i już czują się nagrodzeni wyjazdem do Olsztyna i możliwością rywalizowania z uczestnikami konkursu z innych szkół.

Dojazd na miejsce konkursu, czyli na Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, był bardzo nerwowy i okupiony zadyszką i zdartymi kolanami. Trafiliśmy bowiem na paradę żaków UWM-u zorganizowaną z okazji rozpoczęcia Kortowiady, utknęliśmy w ogromnym korku, dlatego nasi uczniowie próbowali dojść na miejsce konkursu pieszo, ale słaba znajomość Olsztyna wywiodła ich na „manowce”.

Z dużym opóźnieniem (ok. 40 min.) w końcu dotarliśmy na miejsce konkursu, na szczęście organizatorzy przyjęli nas i pozwolili przystąpić do konkursu, ponieważ sytuacja taka dotyczyła większości uczestników. Okazało się, że my nawet nie byliśmy ostatni.

Wyniki chyba nie będą rewelacyjne, bo żaden z naszych uczniów nie rozwiązał wszystkich zadań. Bardzo duży był stopień trudności zadań stworzonych przez wykładowców UWM, ale ważne jest, żeby uczniowie obywali się z atmosferą takich konkursów, uczyli panować nad stresem i paraliżującymi emocjami i dzięki temu osiągali coraz lepsze wyniki na kolejnych takich sprawdzianach.

Ryszard Siebieszuk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: pieniakp

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages