Mecz w Górowie godny finału. Puchar Polski dla piłkarzy z Olsztynka

2015-06-04 21:13:19(ost. akt: 2015-06-04 22:48:50)

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę wojewódzkiego Pucharu Polski. Trofeum zdobyli piłkarze Olimpii Olsztynek. W zgodnej opinii kibiców rozegrany w Górowie Iławeckim mecz był godzien finału.
Świetnym widowiskiem uraczyli kibiców na górowskim stadionie finaliści wojewódzkiego Pucharu Polski. Spotkanie miało swoją dramaturgię, wiele akcji (zwłaszcza w drugiej połowie), no i skończyło się rzutami karnymi.

Puchar trafił w ręce piłkarzy Olimpii Olsztynek. W drugiej połowie dwa razy obejmowali oni prowadzenie. Najpierw do siatki trafił głową Piotr Żórański, później po solowej akcji piłkę umieścił w siatce Mateusz Różowicz.

Stawiany w roli faworyta Finishparkiet Drwęca za każdym razem doprowadzał jednak do remisu. Oba gole strzelił najskuteczniejszy piłkarz III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej Piotr Piceluk (32 gole). Najpierw wykorzystał prezent od olsztyneckich obrońców, potem trafił głową. W ostatniej minucie!

Dogrywka bramek już nie przyniosła. Stroną przeważającą była drużyna z Nowego Miasta Lubawskiego, która jeszcze do niedawna walczyła o awans do II ligi. Olimpia wyczekiwała na rzuty karne.

No i się doczekała. W pewnym momencie to Finishparkiet Drwęca był bliższy pucharu, ale dwa ostatnie wykorzystane rzuty karne sprawiły, iż trofeum po raz pierwszy w swojej historii zdobył klub z Olsztynka. Dodatkową nagrodą dla zwycięzcy będzie ufundowane przez PZPN 30 tysięcy złotych.

Mecz przyciągnął na trybuny górowskiego stadionu około czterystu widzów. Spotkanie obserwowali też ludzi odpowiadający za piłkę nożną na Warmii i Mazurach. Przyjechały władze okręgowego związku, trenerzy, działacze.

Organizatorzy meczu z Grzegorzem Błockim na czele dwoili się i troili, by wszystko wypadło jak należy. No i chyba im się udało, bo Tomasz Mietkiewicz, prezes WMZPN określił przygotowanie finału jako "mistrzostwo świata".

Wśród gości znalazł się m.in. Alojzy Jarguz, najlepszy polski sędzia piłkarski w historii, który jako pierwszy Polak sędziował podczas Mundialu. Swoją karierę z gwizdkiem zaczynał właśnie w Górowie Iławeckim. Jego pierwszym meczem w roli arbitra było spotkanie Cresovii z Polonia Lidzbark Warmiński.