Szachy dla wszystkich

2015-06-18 07:46:08(ost. akt: 2015-06-18 07:50:10)

Autor zdjęcia: Roman Petrecki

Miłośnicy szachów, zarówno grający jak i kibice, mieli okazję ciekawie spędzić piątkowe przedpołudnie 12 czerwca biorąc udział w „Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim”.
Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał dyrektor Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim Dariusz Hawrylec życząc zawodnikom sportowej rywalizacji oraz jak najlepszych wyników.

Prowadził go Roman Petrecki. Do turnieju zgłosili się mieszkańcy miasta i gminy Górowo Iławeckie, zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych, a także dorośli.

Uczestniczyło w nim 15 zawodników, którzy startowali w trzech kategoriach. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Mateusz Aftanas.

W najliczniej obstawionej kategorii szkól gimnazjalnych mistrzem został Józef Stocki wygrywając wszystkie partie. Drugie miejsce zajął Paweł Froń a trzecie Kacper Hetman (wszyscy uczący się w Gimnzjum nr 1 w Górowie Iławeckim).

Ciekawie przebiegał turniej w kategorii „open”, w której startowało sześciu zawodników. Mistrzostwo tej kategorii zdobył Andrzej Markowski pokonując wszystkich rywali. Drugie miejsce zajął Mieczysław Hołownia a trzecie Jan Kulpaka.

Fundatorem pucharów był Dariusz Hawrylec, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim. Organizatorem turnieju był prezes Miejsko-Gminnego Stowarzyszenia „Bałga”.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana