Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

Szachy dla wszystkich

2015-06-18 07:46:08 (ost. akt: 2015-06-18 07:50:10)

Autor zdjęcia: Roman Petrecki

Miłośnicy szachów, zarówno grający jak i kibice, mieli okazję ciekawie spędzić piątkowe przedpołudnie 12 czerwca biorąc udział w „Otwartym Turnieju Szachowym o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim”.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał dyrektor Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim Dariusz Hawrylec życząc zawodnikom sportowej rywalizacji oraz jak najlepszych wyników.

Prowadził go Roman Petrecki. Do turnieju zgłosili się mieszkańcy miasta i gminy Górowo Iławeckie, zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych, a także dorośli.

Uczestniczyło w nim 15 zawodników, którzy startowali w trzech kategoriach. W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajął Mateusz Aftanas.

W najliczniej obstawionej kategorii szkól gimnazjalnych mistrzem został Józef Stocki wygrywając wszystkie partie. Drugie miejsce zajął Paweł Froń a trzecie Kacper Hetman (wszyscy uczący się w Gimnzjum nr 1 w Górowie Iławeckim).

Ciekawie przebiegał turniej w kategorii „open”, w której startowało sześciu zawodników. Mistrzostwo tej kategorii zdobył Andrzej Markowski pokonując wszystkich rywali. Drugie miejsce zajął Mieczysław Hołownia a trzecie Jan Kulpaka.

Fundatorem pucharów był Dariusz Hawrylec, dyrektor Gimnazjum nr 1 w Górowie Iławeckim. Organizatorem turnieju był prezes Miejsko-Gminnego Stowarzyszenia „Bałga”.

Roman Petrecki

Czytaj e-wydanie
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages