Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Przekazali sprzęt rehabilitacyjny potrzebującemu

2015-09-08 08:25:27 (ost. akt: 2015-09-08 08:27:31)

Autor zdjęcia: BT

Bajkerzy zrzeszeni w giżyckim klubie motocyklowym UKRAINIAN BIKERS WARMIA & MAZURY i przyjaciele nie zapominają o tych, którzy są w potrzebie i którym obiecali pomoc. Przekazali sprzęt rehabilitacyjny potrzebującemu.

Kilkunastu motocyklistów, pomimo uciążliwego deszczu, w niedzielne popołudnie 6 września przyjechało do Górowa Iławeckiego i zaparkowało swoje pojazdy przed świetlicą koła ZUwP. Czekali na nich miejscowi wolontariusze.

Celem wizyty było przekazanie przebywającemu w górowskim szpitalu rehabilitacyjnym na kuracji Nazarowi (z Ukrainy) i jego mamie przyrządu służącego do ćwiczeń w pozycji pionowej. Urządzenie wyszukali i ze składkowych pieniędzy kupili właśnie motocykliści.

Przekazanie miało uroczysty i symboliczny charakter, albowiem przekazywali ludzie dobrej woli i zupełnie bez udziału czynników oficjalnych. Zgodnie z dobrą tradycją przyrząd poświęcił zaproszony na uroczystość proboszcz parafii greckokatolickiej ks. dziekan Jan Łajkosz w asyście wikarego ks. Bogdana Kryka.

Greckokatolicka parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i ks. dziekan osobiście od początku przebywania rehabilitowanych w górowskim szpitalu angażują się w pomoc im, ponieważ pobyt jest odpłatny i ciągle potrzebne są środki.

Zaangażowanie wszystkich daje rezultaty. Dzisiaj u dwudziestojednoletniego Nazara nastąpił wyraźny postęp w leczeniu, co daje pozytywne nadzieje na przyszłość.

Spotkanie zakończyło się skromną biesiadą i krótkim koncertem w bajkarskim wykonaniu, po czym motory pomknęły do swoich miast.

Bohdan Tchórz

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Andrzej #1812771 | 11 wrz 2015 14:03

  Witam i dziękuję za odpowiedź. Po raz kolejny redakcja pokazuje, że ukraińskie artykuły objęte są cenzurą, jak mawia klasyk "dajcie mi człowieka a ja znajdę na niego paragraf"- to sprawdza się tutaj idealnie. Nie dajecie się wypowiedzieć mieszkańcom. Panie B.T serdecznie Pana nie pozdrawiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. moderator #1812528 | 178.43.*.* 11 wrz 2015 07:52

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Internauto podpisujący się Andrzej. Mimo twoich próśb twój "komentarz" nie mógł pozostać na tej stronie, bo wbrew temu co napisałeś narusza regulamin. Poza tym nie jest komentarzem tylko publikowaniem nie sprawdzonych i nie potwierdzonych informacji. Przy okazji informuję też, że zarówno strony ukraincy.wm.pl jak i gorowoilaweckie.wm.pl czy bartoszyce.wm.pl są jednym portalem grupy wm.pl

  1. po #1811724 | 83.6.*.* 9 wrz 2015 20:56

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Umiesz pisać i czytać? Napisz jakiś artykuł, zrób zdjęcia, zamieść na stronie i też będziemy czytać. Jaki problem?

  2. ? #1811561 | 81.15.*.* 9 wrz 2015 15:53

   Zdejmijcie już ten artykuł ze strony głównej. Ciekawe dlaczego ten artykuł nie ukazał się na stronie Giżycka? Na stronie górowskiej umieszczane są wszystkie "ciekawostki" ukraińskie. Macie stronę ukraincy.wm.pl , na której artykuł także się nie ukazał.

   Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages