Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Strażacy z wizytą w stolicy

2015-09-28 09:07:05 (ost. akt: 2015-09-28 09:09:04)

Autor zdjęcia: BT

Piątek 25 września górowscy druhowie z OSP razem z burmistrzem Jackiem Kostką spędzili niezwykle ciekawie i pożytecznie. Tego bowiem dnia udali się do stolicy, aby wziąć udział w warsztatach szkoleniowych oraz na specjalne zaproszenie odwiedzić Sejm RP.

Warsztaty odbyły się w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Na spotkaniach z pracownikami SGSP strażacy wysłuchali wykładów o pracy uczelni, jej strukturze, współpracy międzynarodowej, prowadzonych badaniach w zakresie rozwoju ochrony przeciwpożarowej oraz oceny stanu zagrożeń cywilizacyjnych i naturalnych, ochrony życia, zdrowia, mienia i innych wartości przed tymi zagrożeniami.

Obejrzeli także sprzęt wykorzystywany w akcjach, w tym najnowszy, który jeszcze nie przeszedł chrztu bojowego. Oddzielnym i ciekawym doświadczeniem była wizyta w centrum dowodzenia, z którego koordynowane są wszystkie akcje i działania zewnętrzne.

Po wizycie w SGSP i krótkim zwiedzaniu śródmieścia Warszawy, górowscy strażacy na zaproszenie posła Mirona Sycza zwiedzili Sejm RP. Tutaj na własne oczy mieli okazję przekonać się, w jakich warunkach pracują posłowie, zobaczyć salę posiedzeń oraz przejść się korytarzami znanymi z licznych transmisji telewizyjnych.

Na zakończenie wizyty w Sejmie poseł Miron Sycz został obdarowany pamiątkowym hełmem strażackim. Wręczony on został w uznaniu zasług posła dla lokalnych OSP, które dzięki niemu wyposażone zostały w sprzęt niezbędny do ratowania życia i mienia w sytuacjach zagrożenia.

Bohdan Tchórz

Czytaj e-wydanie Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

 Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Były mieszkanie GI ! #1827796 | 81.190.*.* 3 paź 2015 09:29

    Szacunek strażakom z Górowa IŁAWECKIEGO ZA ICH DZIAŁALNOŚĆ ! Gratuluję inicjatywy ! Widać że działają na wielu płaszczyznach o czym in formują media nie tylko lokalne Pozdrawiam ich wszystkich ! Tak TRZYMAĆ

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages