Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Ślubują uczniowie klas pierwszych

2015-10-24 13:33:05 (ost. akt: 2015-10-24 13:35:15)

Autor zdjęcia: BT

Są w życiu każdego ucznia, w jego szkolnej karierze, ważne dni i daty, o których pamięta się i wspomina długo. Niewątpliwie ważnym dniem jest ten, kiedy przekracza się szkolne progi po raz pierwszy, a zaraz potem ten, kiedy uczeń człowiek składa ślubowanie i jest pasowany na pełnoprawnego członka szkolnej gromady.

W SP nr 2 w Górowie Iławeckim dzieci z klas pierwszych, w asyście wychowawców oraz licznie przybyłych rodziców i dziadków, składały pierwszy egzamin, a zaraz potem ślubowanie - w piątek 23 października. To był bardzo uroczysty dzień.

Na odświętnie udekorowaną salę gimnastyczną pierwszoklasistów wprowadzili uczniowie klas szóstych. Po przywitaniu wszystkich przybyłych przewodnicząca szkoły poprosiła o przeprowadzenie egzaminu i przygotowanie najmłodszych kolegów do ślubowania.

Całość przebiegła we wzorowym porządku i pierwszoklasiści mogli powtórzyć słowa: „Ślubuję uroczyście: Będę zawsze dbał o dobre imię naszej szkoły. Będę szanował nauczycieli i pracowników szkoły. Będę przestrzegał porządku i czystości w szkole. Będę dbał o sprzęt szkolny. Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom…”.

Potem już dyrektor, razem z zaproszonymi gośćmi dokonali aktu pasowania i każdemu uczniowi uścisnęli dłoń na szczęście.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klas szóstych, wychowawcy i rodzice obdarowali pierwszoklasistów stosownymi upominkami. Zaraz potem wszyscy udali się do swoich klas na słodki poczęstunek.

Bohdan Tchórz
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jan #1844077 | 91.229.*.* 27 paź 2015 20:29

    Wstyd żeby szkoła z taką historią i tradycją nie miała sztandaru!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages