Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

XXI konkurs poetycki

2015-12-05 08:47:00 (ost. akt: 2015-12-05 09:34:37)

Autor zdjęcia: BT

Dwudziesty pierwszy raz spotkali się uczniowie szkół podstawowych na Powiatowym Konkursie Poezji Ukraińskiej przeprowadzonym w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim w piątek 4 grudnia.

W konkursie wzięły udział dzieci ze szkół w Bartoszycach, Kandytach, Toprzynach i Górowie Iławeckim. Łącznie przed komisją stanęło ponad 60. uczestników prezentując wybraną poezję i własny kunszt aktorski.

Uczestników w imieniu organizatorów powitali p. Dariusz Hawrylec, przewodniczący górowskiego koła ZUwP w Górowie Iławeckim oraz dyrektor ZSzUJN p. Olga Sycz.

Uczniowie razem ze swoimi nauczycielami przygotowali wybraną poezję, przeważnie klasykę, chociaż nie zabrakło wierszy młodych poetów ukraińskich, liczących się już w literaturze.

Ciekawostką była, i na co warto było zwrócić uwagę, dziecięca poezja polska, białoruska, rosyjska w tłumaczeniu na język ukraiński. Brzmiała równie dobrze, jak w oryginałach, a co także było zasługą młodszych i starszych wykonawców.

W oczekiwaniu na werdykt komisji uczestnicy konkursu posilali się przygotowanymi przez organizatorów pączkami oraz napojami owocowymi.

Bohdan Tchórz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages