Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Oficjalne otwarcie Gminnego Domu Pomocy Społecznej w Kamińsku

2015-12-28 08:46:53 (ost. akt: 2015-12-28 08:49:52)

Autor zdjęcia: Krzysztof Baran

Gminny Dom Pomocy Społecznej w Kamińsku został 21 grudnia oficjalnie otwarty. Remont parterowego budynku przy ulicy Topolowej 8 kosztował 1 702 752,81 zł.

Gminny Dom Pomocy Społęcznej w Kamińsku został oficjalnie otwarty. Parterowy budynek przy ulicy Topolowej 8, do niedawna popadający w ruinę, dzięki ogromnym wysiłkom lokalnego samorządu i niebagatelnej inwestycji w kwocie 1 702 752,81 zł (pozyskana dotacja z PEFRON 851 376,00 zł oraz dotacja z „SENIOR WIGOR”), zmienił się w przytulny dom pomocy dla osób w podeszłym wieku.

Budynek został w całości przystosowany do pobytu w nim i rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Całodobową opieką objętych będzie docelowo 19 osób. Poza obsługą stałych pensjonariuszy, w DPS udzielana będzie także pomoc dzienna osobom dowożonym z terenu gminy w ramach Dziennego Domu „SENIOR WIGOR”.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie wójt Bożeny Olszewskiej-Świtaj, która po powitaniu gości, krótkim wprowadzeniu i przedstawieniu dyrektor Domu Pomocy Społecznej Agnieszki Gorzyckiej poprosiła przybyłych o przeniesienie się przed budynek DPS. Tam nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi. Poświęcenia obiektu dokonał ks. infułat doktor Adolf Setlak.

Po oficjalnym otwarciu głos zabrało wielu gości. Wiesława Przybysz, dyrektor ROPS w Olsztynie wyraziła uznanie dla pracy włożonej w realizację inwestycji, w której sukces początkowo wątpiła.

Brygida Adamajtis, dyrektorka PCPR w Bartoszycach, Piotr Baczewski, prezes stowarzyszenia Jesteśmy Razem, przedstawiciele sąsiednich samorządów, nadleśnictwa, instytucji pomocowych z regionu złożyli życzenia i symboliczne podarunki na ręce dyrektor.

Po części oficjalnej w świąteczny nastrój zacnych gości wprowadziły kolędy w wykonaniu zespołu Bądlowianki.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: krzysztofbaran

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #1893870 | 81.15.*.* 31 gru 2015 12:30

    Gratulacje. mamy już w Kamińsku dwa "domy pomocy społecznej" to teraz kolej na GABINET LEKARSKI dla mieszkańców Kamińska. Pieszkowo ma gabinet lekarski, Kandyty także a największa miejscowość w Gminie Wiejskiej nie ma lekarza.

    Ocena komentarza: warty uwagi (25) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages