Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Dzień otwarty w domu Senior-Wigor w Kamińsku

2016-01-14 15:53:06 (ost. akt: 2016-01-14 16:20:42)

Autor zdjęcia: Andrzej Grabowski

Wszyscy obecni, na dniu otwartym domu Senior-Wigor w Kamińsku, mieszkańcy pobrali wnioski dzięki którym będą mogli korzystać z zajęć w tym domu. Dziś odbyło się tam specjalnie zorganizowane spotkanie informacyjne.

Dziś (14 stycznia) w Kamińsku zorganizowano dzień otwarty dla mieszkańców, którzy zechcą korzystać z domu dziennego pobytu Senior-Wigor. Dom zorganizowano w budynku w którym mieści się także Gminny Dom Pomocy Społecznej. O uroczystym otwarciu GDPS pisaliśmy 28 grudnia.

Instytucje funkcjonują w jednym obiekcie, który przed remontem był ruiną porastającą młodymi drzewkami. W przeszłości mieściła się tam świetlica, kaplica, przedszkole i sklep. Później obiekt niszczał i nie było chętnych do jego kupienia od gminy Górowo Iławeckie.

Dziś mieści się tu dom pomocy dla 19 osób starszych. Z kolei z domu dziennego pobytu Senior-Wigor korzystać będzie co najmniej 15 osób w wieku 60+.

- Na razie dom dzienny przeznaczamy dla seniorów z Kamińska. Jest to dom gminny, ale obecnie nie możemy zapewnić transportu seniorów z innych miejscowości - wyjaśnia Bożena Olszewska - Świtaj, wójt gminy Górowo Iławeckie.

- W domu dziennego pobytu seniorzy będą mieli do dyspozycji zajęcia plastyczne, tkackie na krosnach, które kupiliśmy, zajęcia z udziałem psychologa, z wykorzystaniem sprzętu do ćwiczeń fizycznych, zajęcia kulturalno-oświatowe - mówi dyrektor domu Agnieszka Gorzycka. - Będziemy organizować wycieczki, choćby do teatru. Chcemy też słuchać samych uczestników zajęć i organizować zajęcia według ich potrzeb i zainteresowań - dodaje.

Pobyt w domu Senior-Wigor jest odpłatny. Odpłatność zależy od dochodów rodziny. Każdy uczestnik zajęć korzystać będzie z gorącego obiadu a odpłatność uiszcza się za każdy dzień faktycznego pobytu.

Wójt gminy Bożena Olszewska - Świtaj oprowadziła nas pod domu. Jest on ogrzewany za pomocą pomp ciepła. W piwnicach znajduje się pralnia i magazyn żywności oraz urządzenia grzewcze. Uczestnicy zajęć mają do dyspozycji salę z urządzeniami do ćwiczeń fizycznych, świetlicę, łazienkę i ubikację przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, kuchnię w której sami będą mogli przygotować posiłki.

Załogę domu stanowią: dyrektor, dwie terapeutki zajęciowe, trzy opiekunki i jedna pracownica gospodarcza. Panie pracują jednocześnie w GDPS.

Zebrani w świetlicy mieszkańcy Kamińska zadawali szczegółowe pytania o funkcjonowanie domu. Pod koniec spotkania wszyscy pobrali stosowne wnioski, które muszą wypełnić, aby móc korzystać z zajęć w domu Senior-Wigor.

Dzień otwarty uświetnił zespół Bądlowianki. Były wyborne ciasta domowego wyrobu i napoje.

Więcej o domu Senior-Wigor napiszemy w najbliższym wydaniu "Gońca Bartoszyckiego"

Andrzej Grabowski
a.grabowski@gazetaolsztynska.plCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. 15 osób #1908277 | 178.56.*.* 16 sty 2016 17:02

  15 osób to uzbiera się w kamińsku. dowóz osób z poza kamińska nigdy się nie odbędzie bo zabraknie dla nich miejsc. gmina jak zwykle postawiła coś dla wybrańców. a tak przy okazji może sz.p. redaktor dowie się co słychać w świetlicy w lipnikach. postawiony za grube pieniądze budynek świeci pustkami dla dumy i chwały wójta i radnej. 15 osób ŚMIECH. pozdrawiam

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages