Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Koncert kolęd szkoły muzycznej

2016-01-15 09:20:50 (ost. akt: 2016-01-15 09:24:17)

Autor zdjęcia: BT

Wspaniały koncert kolęd, pastorałek oraz pieśni związanych ze świętami Bożego Narodzenia odbył się w wieczorem 14 stycznia w sali górowskiego Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania. Przed publicznością wystąpiły połączone siły chóru oraz orkiestry symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej w Lidzbarku Warmińskim i jej filii w Górowie Iławeckim.

Witając przybyłych, dyrektor Olga Sycz z satysfakcją zaznaczyła, że nareszcie zrealizowana została idea istnienia w Górowie Iławeckim mini-filharmonii, gdzie mieszkańcy będą mieli okazją uczestniczyć w koncertach chórów oraz orkiestry symfonicznej.

Młodzi muzycy, w pierwszej części w kameralnych zespołach, a potem połączeni w chór i orkiestrę pod batutą Oresta Ortyńskiego, zaprezentowali publiczności popularne kolędy i pastorałki ze światowego i polskiego repertuaru od najdawniejszych po współczesne.

Na zakończenie koncertu muzycy otrzymali gorące brawa na stojąco. Na bis zaśpiewali piękną ukraińską kolędę Спи Ісусе (Śpij Jezusie).

Koncert był wspaniałym, miłym i wzruszającym akcentem na zakończenie bożonarodzeniowego czasu w naszym miasteczku. Publiczność to doceniła i nagrodziła młodych muzyków, ich nauczycieli oraz opiekunów rzęsistymi oklaskami.

Bohdan Tchórz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aga #1910311 | 83.6.*.* 19 sty 2016 11:19

    20 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 w BDK-u odbędzie się koncert "Spotkanie z kolędą" z udziałem uczniów muzycznej szkoły, uczniów ukraińskiej szkoły w Bartoszycach oraz dzieci z mniejszości niemieckiej. Zapraszamy

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages