Niedziela, 22 lipca 2018. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Próbny test kompetencji i konkurs czytelniczy

2016-03-16 20:05:18 (ost. akt: 2016-03-16 20:07:33)

Autor zdjęcia: BT

Czterdziestu pięciu uczniów klas szóstych SP 2 w Górowie Iławeckim przystąpiło w środę 16 marca do próbnego testu kompetencji na zakończenie szkoły podstawowej.

Termin krajowego sprawdzianu szóstoklasisty został wyznaczony na 5 kwietnia 2016 r. (wtorek): część 1. – język polski i matematyka – godz. 9:00, część 2. – język obcy nowożytny – godz. 11:45.

Sprawdzian dla szóstoklasistów na zakończenie nauki w szkole podstawowej po raz pierwszy przeprowadzono w 2002, co było związane z reformą systemu oświaty.

Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnego wypadku losowego nie może do niego przystąpić w pierwszym terminie (kwietniu), ma to zrobić w drugim terminie w czerwcu.

Przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz.

Uczniowie, którzy w ogóle nie przystąpią do sprawdzianu, muszą powtórzyć ostatnią klasę szkoły podstawowej i zgłosić się na egzamin za rok.

Wynik sprawdzianu nie ma wpływu na przyjęcie ucznia do gimnazjum. Obowiązkowy sprawdzian dla uczniów szóstych klas szkoły podstawowej, jak informowało MEN, zostanie zlikwidowany w 2017 roku.

* * *

Tego samego dnia grupa młodszych uczniów wzięła udział w konkursie czytelniczym „Baśniowy świat Pana Kleksa”, gdzie trzeba było wykazać się dogłębną znajomością znanej książki dla dzieci Jana Brzechwy.

W tym konkursie dyplomy i czekoladki były dla wszystkich, a dla najlepszych jeszcze książki.

Bohdan TchórzCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: StronaBohdana

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages